Цензор.НЕТ

12.05.19 17:05

Депутати Дніпропетровської облради вимагають від Ради провести інавгурацію Зеленського 19 травня

Представники депутатських фракцій у Дніпропетровській обласній раді звернулися до Верховної Ради з вимогою якнайшвидше провести інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського.

Депутати Дніпропетровської облради вимагають від Ради провести інавгурацію Зеленського 19 травня

Їхнє звернення опубліковано на сайті Дніпропетровської облради, інформує Цензор.НЕТ.

"Ми, уповноважені представники депутатських фракцій у Дніпропетровській обласній раді VII скликання, глибоко стурбовані ситуацією з недотриманням Верховною Радою України конституційних прав і свобод громадян", - йдеться у зверненні.

Депутати нагадують, що мандат довіри Зеленському перевищив усі результати волевиявлень попередніх років - за нього проголосували 73,22% учасників голосування.

На думку депутатів облради, те, що парламент досі не призначив дату інавгурації Зеленського, є зневагою гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян.

"Вимагаємо від депутатів Верховної Ради України:

1. Вжити всіх заходів для прискорення інавгурації новообраного Президента України відповідно до вимог Закону України "Про вибори Президента України".
2. Негайно припинити всілякі інсинуації навколо президентських повноважень до вступу на посаду новообраного Президента України.
3. Дотримуючись положень статті 87 Закону України "Про вибори Президента України", а також положень пункту 2 Постанови Верховної Ради України від 14 грудня 2004 року № 2227-IV "Про порядок проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складанню присяги новообраним Президентом України", - на 19 травна 2019 року призначити урочисте засідання Верховної Ради України, на якому відбудеться інавгурація новообраного Президента України", - йдеться в зверненні.

Нагадаємо, раніше обраний президент Володимир Зеленський закликав Раду призначити інавгурацію на 19 травня.

Загалом у парламенті зареєстровано 5 постанов, що стосуються дати проведення інавгурації. У трьох з них інавгурацію пропонується провести 19 травня. Інші запропоновані дати - 20 травня та 1 червня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики