Цензор.НЕТ

13.05.19 13:18

У більшості жителів ОРДЛО в паспорті РФ буде примітка про "обмежені можливості", - ГУР

Російські окупаційні адміністрації вживають активних заходів щодо виконання планів з надання російського громадянства населенню тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

У більшості жителів ОРДЛО в паспорті РФ буде примітка про "обмежені можливості", - ГУР

Як інформує Цензор.НЕТ, про це під час традиційного брифінгу повідомив речник Міноборони полковник Дмитро Гуцуляк із посиланням на дані ГУР.

За його словами, нині на окупованих територіях підвищується рівень агітації місцевих жителів отримувати російські паспорти, також окупанти спрощують процедури їхнього оформлення шляхом зменшення кількості довідок, необхідних для реєстрації, зокрема скасовано обов'язкове нотаріальне засвідчення перекладу українських документів.

"Водночас, за повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України, серед місцевих мешканців зростає невдоволення особливостями надання російського громадянства. Обурення викликає те, що оформлений паспорт громадянина РФ для більшості осіб матиме примітку про "обмежені можливості" і буде дійсний лише на території Ростовської області. При цьому керівництво т.зв. "республіканських силових структур" розпочало проведення заходів з виявлення осіб, які виказують невдоволення особливостями отримання паспортів РФ для проведення з ними відповідної профілактичної роботи", - повідомив Гуцуляк.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Читайте: Я б не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ, - Зеленський

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики