Цензор.НЕТ

14.05.19 08:42

Питання України європейські політики розглядають лише крізь призму своїх інтересів, - Борислав Береза ​​про відмову ЄС вводити санкції проти РФ

Заяви глав МЗС Чехії та Румунії про те, що Євросоюз не буде вводити санкції проти Росії за роздачу паспортів громадянам України, - це наразі їхня персональна позиція.

Питання України європейські політики розглядають лише крізь призму своїх інтересів, - Борислав Береза ​​про відмову ЄС вводити санкції проти РФ

Про це заявив у коментарі "Гордону" член української делегації в ПАРЄ, позафракційний народний депутат Борислав Береза, коментуючи заяву глав МЗС Чехії та Румунії про те, що Євросоюз не має наміру посилювати санкції проти РФ за роздачу паспортів громадянам України, передає Цензор.НЕТ.

"У кожній країні є політики, які ставляться до Росії із симпатією чи антипатією, які підтримує або не підтримує Росія. Відповідно, їхні заяви можуть вибудовуватися з огляду на комунікацію з РФ. Європейські політики відстоюють свої персональні інтереси. Питання України вони теж розглядають тільки крізь призму своїх інтересів. І ці заяви треба розглядати тільки як їхню персональну позицію, а не позицію конкретної держави. Що стосується Чехії, нагадаю, що президент цієї країни - абсолютно проросійський політик. Навіть більше, чеська делегація дуже часто через його заяви просить вибачення в нашої делегації. Тому заяви глав МЗС Чехії та Румунії ні про що нам не кажуть", - наголосив Береза.

Він зазначив, що позиція української сторони в Європі має будуватися лише на своїх національних інтересах.

"У Європі неоднозначно сприйняли ситуацію з роздаванням російських паспортів. На сьогодні більшість європейців вважає, що відбувається нагнітання ситуації, ескалація дипломатичного конфлікту. Росія, по суті, примушує Україну до прийняття своєї позиції. У Європі простежується три види позиції: ті, хто нас підтримує, хто нас не підтримує й абсолютно нейтральні політики, готові стати на одну зі сторін залежно від своїх вигод або особистих поглядів та вподобань. Нейтральних - найбільше. Є багато політиків, які підтримують Україну: англійські, французькі, данські, литовські, польські. Серед тих, хто не підтримує нас, є словацькі, німецькі, французькі політики. Це нормально. Ми маємо взяти це до відома й далі вибудовувати свою політику і керуватися лише своїми інтересами та прагматично ставити цілі", - резюмував Береза.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За її підсумками Єльченко заявив, що результатом має бути не тільки стурбованість і засудження, але і більш рішучі кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Читайте: Я б не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ, - Зеленський

Цього ж дня новообраний президент України Володимир Зеленський відповів Путіну, що не радив би намагатися спокусити українців російськими паспортами. І припустив, що у відповідь Україна може спростити отримання свого громадянства для росіян.

29 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про видачу російських паспортів усім громадянам України ще не ухвалено.

Цього ж дня в Ростовській області Росії відкрився центр видачі російських паспортів жителям окупованої частини Луганської області.

1 травня Путін підписав указ, яким надається право на спрощений порядок отримання громадянства РФ окремим категоріям громадян України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики