Цензор.НЕТ

14.05.19 13:01

Через напис "Путін - п#дар" у Ярославлі завели кримінальну справу про вандалізм

Через образливий напис про президента Росії Володимира Путіна на будівлі управління МВС по Ярославській області завели кримінальну справу про вандалізм.

Через напис "Путін - п#дар" у Ярославлі завели кримінальну справу про вандалізм

Про це, як повідомив глава міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков, стало відомо на засіданні суду в адміністративній справі про неповагу до влади, яку раніше завели через напис, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Дождь.

Чиков опублікував копію постанови про судово-лінгвістичну експертизу. З документа випливає, що справу про вандалізм (частина 2 статті 214 КК РФ) було порушено 31 березня. У ній говориться, що напис був нанесений "з мотивів політичної помсти".

"Про появу напису "Путін ***** [грубе позначення поганої людини або гомосексуала]" на будівлі МВС в Ярославлі місцеві ЗМІ повідомили на початку квітня. Пізніше ресурси "Яркуб" і 76.ru заблокували через публікацію новин про напис. Регіональний Роскомнагляд також дзвонив через матеріал про неї до редакції "Ехо Москви" в Ярославлі", повідомляє "Новая газета". Після видалення повідомлень про графіті ресурси розблокували", - пише видання.

У травні стало відомо, що адміністративну справу про неповагу влади завели на місцевого жителя, який сфотографував напис і опублікував його в своєму фейсбуці, йому загрожує штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закон про неповагу влади, який набув чинності 29 березня, передбачає санкції за матеріали, які "в непристойній формі" відгукуються про суспільство, державу, держсимвол і органи влади (парламент, уряд, суди і президента).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики