Цензор.НЕТ

14.05.19 15:26

Для скасування мовного закону немає підстав, - Княжицький

На відміну від закону Ківалова-Колесніченка закон про функціонування державної мови ухвалено без порушень, тому немає підстав для його скасування.

Для скасування мовного закону немає підстав, - Княжицький

Про це в коментарі журналістам сказав глава профільного комітету Микола Княжицький, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Причиною оскарження так званого закону Колесніченка-Ківалова було неперсональне голосування. Всі бачили, що той закон голосували в порожньому залі - кілька людей бігали і натискали на кнопки. Під час же голосування нового закону зал був повним, і було віддано голосів з великим запасом. Не було порушень, які могли б вплинути на долю цього закону", - сказав він, додавши, що не було підстав також для постанов про скасування закону.

На питання, чи спілкувався Княжицький та інші автори закону із Зеленським з приводу можливих змін у закон, політик заявив: "Я спілкувався на телеефірах з членами команди Зеленського. Зокрема, з паном Разумковим. Говорив, що я відкритий до співпраці, і в разі необхідності члени комітету готові пояснити свою позицію. Поки таких зустрічей не було".

Княжицький нагадав, що значна частина позицій закону вже діють, бо вони є в інших законах.

"Загалом закон почне діяти після публікації. Є винятки, багато норм відтерміновано на 3 роки. Зокрема це стосується адмінвідповідальності посадових та юридичних осіб. Уряд створить Інститут уповноваженого. Думаю, це займе 9 місяців. Штрафи набудуть чинності через 3 роки. Штрафи в 3000-5000 тисяч не накладаються з першого разу, а лише в разі повторного порушення. Також відтерміновано норми, що стосуються ЗМІ. Логіка закону не карає. Логіка закону стимулює. Він заохочує, щоб громадяни, які не володіють українською мовою, почали нею володіти ", - сказав він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики