Цензор.НЕТ

14.05.19 21:11

Новим головою Конституційного суду стала Наталя Шаптала, - джерело (оновлено)

Судді Конституційного суду України обрали своїм новим головою Наталю Шапталу.

Новим головою Конституційного суду стала Наталя Шаптала, - джерело (оновлено)

Про це з посиланням на джерело повідомляє інформагентство "Інтерфакс-Україна", інформує Цензор.НЕТ.

"Новий глава - Шаптала", - сказав співрозмовник агентства.

Згідно з інформацією на сайті КСУ, Наталя Шаптала народилася в Донецьку 18 квітня 1959 року.

У 1987 році закінчила юридичний факультет Алтайського державного університету.

У 1985–1987 роках працювала юрисконсультом Донецького металургійного заводу імені В.І. Леніна, з 1987 року по 1989 рік – стажистом прокуратури, помічником прокурора Ленінського району м. Донецька.

У період з 1990 року по 1996 рік була інструктором Ленінського райкому партії, помічником прокурора м. Донецька, старшим помічником прокурора Донецької області.

З 1996 року по 2006 рік Шаптала працювала на посадах судді Ленінського районного суду м. Донецька, судді Апеляційного суду Донецької області.

Упродовж 2006–2010 років була суддею, першим заступником голови Донецького апеляційного адміністративного суду.

У вересні 2010 року X з’їздом суддів України призначена суддею Конституційного Суду України. Присягу склала 21 вересня 2010 року.

Шаптала є фахівцем у галузі адміністративного та кримінального права, має низку наукових публікацій з цих питань. Є співавтором навчального посібника "Конституційне право України", науково-практичних коментарів до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Кандидат юридичних наук.

Нагадаємо, раніше джерело повідомило про те, що судді Конституційного Суду висловили недовіру своєму голові Станіславу Шевчуку і відправили його у відставку.

Згідно з Конституцією України (стаття 104), президента України приводить до присяги голова Конституційного суду. Глава КСУ повинен в процесі інавгурації повідомити про виконання новообраним главою держави всіх конституційних вимог щодо несумісності з посадою, відсутності інших обставин, які унеможливлюють складання ним присяги. Глава КСУ має запросити до трибуни новообраного президента і вручити йому текст присяги, а потім отримати від президента підписаний документ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики