Цензор.НЕТ

14.05.19 22:16

15 українських військовослужбовців відправили на лікування до Німеччини

Група військовослужбовців, які дістали поранення на Донбасі, вирушила на лікування в ФРН на спеціально обладнаному медичному літаку Бундесверу.

15 українських військовослужбовців відправили на лікування до Німеччини

Попередньо пацієнтів відібрала і підготувала до транспортування команда лікарів німецької армії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

Це - вже восьмий раз, коли українські військові отримують можливість лікуватися в госпіталях німецьких збройних сил. На сьогодні медичну допомогу в ФРН вже отримали 112 поранених українських військових, 88 із них пройшли стаціонарне лікування в клініках Бундесверу.

Як зазначив старший лікар команди німецьких медиків Міхаель Уль, військові, яких доставлять на лікування в клініки Бундесверу в Берліні, Ульмі і Кобленці, в основному - з важкими осколковими пораненнями. "Такі поранення небезпечні тим, що викликають великий ризик занесення інфекцій. Ми високо оцінюємо рівень кваліфікації українських військових медиків, які надали пораненим всю необхідну первинну і хірургічну допомогу", - сказав Уль.

За його словами, тривалість лікування українських військових, якими вже займалися лікарі Бундесверу, в середньому становила не менше трьох місяців. П'ятеро поранених лікуються вже більше року. Крім того, деяким пацієнтам доводилося проходити курс реабілітації по кілька разів і час від часу повертатися до Німеччини. За словами лікарів, тривала допомога необхідна для відновлення функцій уражених кінцівок.

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель нагадав, що перші 20 поранених під час сутичок на Майдані українців були доставлені в німецькі клініки ще в 2014 році. Відтоді ФРН постійно надає таку допомогу вже військовим, які дістали поранення під час бойових дій на Донбасі.

Нинішня медична місія також буде не останньою, висловив сподівання посол. "Це - прояв нашої солідарності і дружби з українським народом, який змушений захищати свою територіальну цілісність і суверенітет", - сказав Райхель.

Німецький військовий аташе Норберт Гесс запевнив, що Бундесвер продовжить медичні місії з допомоги Україні. За його словами, військові - це особлива категорія громадян, які ризикують своїм життям і здоров'ям, тому вони потребують підтримки в разі поранення - і не тільки в підтримці України, а й її партнерів. "Це дозволяє суттєво розвантажити наших українських колег - військових медиків", - додав Гесс.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики