Цензор.НЕТ

21.05.19 09:33

Розподіл екологічного податку за моделлю автовідшкодування ПДВ є оптимальним для бізнесу, - Варнавський

Впровадження моделі автоматичного відшкодування частини коштів, витрачених на екологічну модернізацію підприємств, за рахунок відрахувань екологічного податку буде оптимальним варіантом для бізнесу.

Розподіл екологічного податку за моделлю автовідшкодування ПДВ є оптимальним для бізнесу, - Варнавський

Як передає Цензор.НЕТ, про це в коментарі Uaprom.info сказав начальник управління з ООС групи Метінвест Владислав Варнавський.

У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти №10146 та №10147 (автори В. Заружко та М. Єфімов), які пропонують внести зміни до податкового та бюджетного кодексів України, дозволивши до 70% виплат з екоподатку направляти на відшкодування витрат компаній на екопроекти. Існують і альтернативні проекти законів №10146-1 та №10147-1 (автор О. Недава), які передбачають створення спеціального фонду для акумуляції коштів екоподатку, які в подальшому будуть виділятися на екопроекти.

"Основний законопроект пропонує автоматичне відшкодування витрат, яких підприємства зазнали, на вже реалізовані проекти, і за якими вже зрозумілий ефект. Основний законопроект більш зручний у використанні [на відміну від альтернативного. - ред.]. Це механізм, який уже існує і використовується за іншими напрямами", - сказав Варнавський, навівши як приклад функціонуючу в Україні модель автоматичного відшкодування ПДВ. "Це працює і це хороша історія", - додав він.

У разі ухвалення, процедура автоматичного відшкодування екоподатку спростить для підприємств інвестиції в екологічну модернізацію. "Кожен квартал я рахую, скільки мені потрібно заплатити екоподатку залежно від того, скільки тонн чогось я викинув, скинув або розмістив у вигляді відходів. Якщо за цей час я встиг побудувати, наприклад, газоочисну установку, то на суму цієї установки я просто зменшую свій платіж. Гроші з компанії не йдуть, не повертаються, жодної корупційної складової ", - пояснив Варнавський принцип роботи запропонованої моделі.

Створення спецфонду, на його думку, може утруднити фінансування екопрограм через бюрократичні процедури, які призведуть до затримки виплат, а також суворих правил використання бюджетних грошей. Використання державних коштів також може бути сприйнято іноземними регуляторами як неконкурентна перевага українського бізнесу, додає він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики