Цензор.НЕТ

21.05.19 08:22

Внесення Росією питання про український "мовний закон" на Радбез ООН пов'язане з датою інавгурації Зеленського, - Єльченко

Дата, яку Росія обрала для призначення засідання Ради Безпеки ООН щодо українського "мовного закону", виникла не випадково, і може бути пов'язана з датою інавгурації Президента України Володимира Зеленського з метою послати йому сигнал.

Внесення Росією питання про український "мовний закон" на Радбез ООН пов'язане з датою інавгурації Зеленського, - Єльченко

Про це заявив у понеділок, 20 травня, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час спілкування з журналістами перед початком засідання Ради Безпеки ООН щодо українського "мовного закону", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Мабуть, уже зовсім вичерпалися аргументи в Росії, не знають де ще можна зачепити Україну. І як я вже сказав, день інавгурації - це не випадково. Можливо, також є така мета чи бажання - послати такий начебто "потужний сигнал" новому Президенту України - мовляв, навіть Рада Безпеки обговорює таке важливе питання", - пояснив Єльченко і пізніше додав, що Росії не вдасться досягнути такої мети.

Єльченко також нагадав, що запропоноване питання не має абсолютно жодного стосунку до функціональних обов’язків Ради Безпеки ООН, а такі теми можна обговорювати у Венеційській комісії, ПАРЄ, ОБСЄ.

"Яким чином український закон про мову може загрожувати миру та безпеці?.. Я не можу пригадати, щоби колись Рада Безпеки ООН за всі роки існування розглядала питання про закон… про мову у країні, де живе ця мова. Такого не буває", - розповів він.

На думку дипломата, збирати засідання щодо українського "мовного закону", водночас блокуючи засідання щодо бомбардування шпиталів у сирійському Ідлібі - це цинізм з боку Росії, "до якого всі вже звикли".

"Протягом вихідних днів велися активні консультації між членами Ради Безпеки, чи проводити це засідання, чи не проводити. До речі, і досі до кінця не зрозуміло, чи засідання відбудеться", - пояснив Єльченко.

Єльченко повідомив, що деякі члени Радбезу поділяють думку України щодо неприйнятності обговорення внутрішніх питань України, які не стосуються питань міжнародного миру та безпеки, і можуть скасувати його проведення, проваливши процедурне голосування на самому початку.

Єльченко очікує, що на боці Росії, якщо засідання відбудеться, можуть бути лише 2-3 країни, інші займатимуть бік України.

Нагадаємо, 20 травня Рада Безпеки ООН зібралася для обговорення українського "мовного закону". Засідання було скликане за ініціативою делегації РФ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики