Цензор.НЕТ

21.05.19 12:41

Політики замовчують реальні екологічні проблеми, - експерт Закревський

В силу недостатньої поінформованості людей у темі екології політики в Україні легко маніпулюють стереотипами, які зміцнилися в масовій свідомості, зокрема про забруднення повітря саме промисловими підприємствами та підприємствами енергетичного сектору, викидами в атмосферу СО2. Водночас небезпека, що виходить від реальних загроз, залишається недооціненою.

Таку думку 112.ua озвучив гендиректор "Ньюфолк-НКЦ" Андрій Закревський устатті: "Не зазеленіє: Як політики використовуватимуть тему екології для перемоги на парламентських виборах".

"Нині забруднення повітря відбувається не тільки через промислові підприємства, у тому числі енергетичний комплекс. У нас жахлива ситуація з внесенням різних хімічних елементів у ґрунт (мінеральні добрива, засоби захисту рослин): вони потрапляють в атмосферу, отруюють водойми", - зазначив Закревський. Він підкреслив, що поступово наша країна з індустріально-аграрної перетворюється на аграрну.

Але оскільки реальні екологічні проблеми не розкручені в свідомості виборців, політики обходять їх увагою, свідомо натискаючи на болючі точки, на які люди реагують, зокрема викиди в атмосферу СО2.

За словами експерта, тема екології має широкі приховані можливості для маніпулювання свідомістю мас. Дуже часто переконливі теорії, які будуються на підходах, які не мають з науковими нічого спільного, вибудовуються в інтересах певних груп і політиків. Все залежить від форми подачі матеріалу електорату, і чим переконливіше це робиться, тим більшого успіху можна досягти.

Маніпуляції на темі екології широко використовуються не тільки в Україні, але і в інших країнах світу. Зокрема, навіть така визнана багатьма країнами світу величина, як теорія глобального потепління, дала тріщину під напором незаперечних аргументів, які зруйнували псевдонаукові міфи і твердження, на яких вона будувалася. Зараз прийнято оперувати визначенням "глобальна зміна клімату", що більш точно відображає справжню картину.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики