Цензор.НЕТ

21.05.19 13:37

Зеленський запропонував Раді знизити прохідний бар'єр до 3% і скасувати мажоритарку. ВIДЕО (оновлено)

Президент України Володимир Зеленський на консультаціях з главами парламентських фракцій і груп запропонував змінами до виборчого законодавства скасувати мажоритарну складову і знизити прохідний бар'єр до 3% на виборах народних депутатів, повідомив співголова депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік.

"Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести кілька правок, внести короткий законопроект з декількома правками. Перша правка - скасувати мажоритарну систему. Друга правка - знизити прохідний бар'єр до 3%", - повідомив він журналістам у будівлі Адміністрації Президента у вівторок, відповідаючи на запитання "Інтерфакс-Україна" щодо змін виборчого законодавства, які пропонує глава держави, передає Цензор.НЕТ.

За словами Хомутинніка, з ініціативи фракцій обговорювали також уточнення норм про імперативний мандат.

Відео 5 каналу

"Зеленський запропонував, те, що ми як політична сила "Самопоміч" пропонували протягом останніх кількох років - це повне перезавантаження парламентської влади в країні. Дострокові вибори, які ми підтримуємо. Більш того, президент пропонує парламенту виправити те, що ще не зробив парламент. Це знищення абсолютно феодальної, злочинної мажоритарки. Є його пропозиція, що парламент може прийняти зміни до чинного закону про вибори. Забираються всі статті, які стосуються мажоритарки і знижується прохідний бар'єр до 3%. Ще є питання імперативного мандата. Якщо раптом "тушки" захочуть тоннами переходити з однієї фракції в інші, їм треба це заборонити. Але це вже викликало дискусію", - заявив глава фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики