Цензор.НЕТ

21.05.19 13:43

"ФСБ, ну ж бо, пограємо? Е2-Е4. Тепер твій хід, суко": у Криму на муралі із зображенням Путіна з'явилося "послання". ФОТО

У Сімферополі вранці 21 травня на фасаді будинку №11 на вулиці Олександра Невського, де розташований мурал із зображенням російського президента Володимира Путіна, з'явилося графіті з "посланням" до ФСБ Росії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Крим.Реалії".

Невідомі нанесли на мурал трафаретний напис, у якому мовиться: "ФСБ, ну ж бо, пограємо? Е2-Е4. Тепер твій хід, суко".

ФСБ, ну ж бо, пограємо? Е2-Е4. Тепер твій хід, суко: у Криму на муралі із зображенням Путіна зявилося послання 01

Як повідомляється, наразі місцевість оточена російськими силовиками, поруч із будівлею на вулиці Олександра Невського багато поліцейських і людей у штатському.

Відповідальність за акцію на вулиці Олександра Невського в Сімферополі взяла на себе раніше невідома група, яка називає себе "Суверенний Крим".

ФСБ, ну ж бо, пограємо? Е2-Е4. Тепер твій хід, суко: у Криму на муралі із зображенням Путіна зявилося послання 02

Фото: Крим.Реалії

Організатори акції розповіли, що графіті заввишки 100 см, завширшки 150 см нанесли на мурал із зображенням Путіна вранці у вівторок.

Група "Суверенний Крим" раніше не була відома на півострові. Вона має однойменний канал у месенджері Telegram, створений у квітні 2019 року.

Учасники групи називають себе "Telegram-партією незалежності Криму "Суверенний Крим". Згідно з публікаціями в Telegram-каналі, вони, зокрема, виступають за "суверенітет Кримського півострова", критикують дії Росії, яка "використовує Крим як військову базу, піддаючи кримчан загрозам і санкціям", і виступають за громадянські та політичні свободи, міжнародні зв'язки Криму з розвиненими країнами, скасування цензури.

Пізніше в Telegram-каналі "Суверенний Крим" з'явилося повідомлення: "Сьогодні вночі невідомі покидьки, віроломно, але з оголошенням війни розмалювали пам'ятник архітектури і мистецтва, об'єкт всесвітньої спадщини - високохудожню фреску, присвячену Імператору Володимиру, датовану MMXV рр. від Різдва Христового, нахабно приписавши в цю історію нашу партію. Негідники, вирішили підставити нас такою банальною, вже класичною, майданною провокацією, спрямованою на руйнування всього і вся і назавжди. Ми б ніколи не чіпали святе, особливо у вівторок".

Водночас представники Telegram-каналу "Суверенний Крим" у коментарі виданню повідомили, що мають намір продовжити подібні акції: "Ми молода і прогресивна політична арт-сила, яка просуватиме захист республіканських інтересів. /.../ Ми не збираємося розкривати своїх імен, а залишимося анонімами заради безпеки. Таким чином ми спокійно розвиватимемося і просуватимемо головну ідею про суверенітет Криму, не влаштовуючи шоу із затриманнями та арештами (напевно). Наш пріоритет - діяти якнайшвидше за будь-яких ресурсів. У короткочасній перспективі ми будемо активно розкручувати маховик акционізму в Криму, незмінно просуваючи свої погляди та ідеї /.../. До кінця року плануємо створити низку суспільно-політичних сервісів для захисту прав, свобод і бажань кримчан, і просування власних законопроектів".

Публічної реакції російської влади Криму на акцію в Сімферополі наразі немає.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики