Цензор.НЕТ

21.05.19 14:10

Керівникам НАБУ, причетним до блокування розслідування корупції в "Укроборонпромі", за результатами розслідування винесли догану

Трьох співробітників Національного антикорупційного бюро, які фігурували в розслідуванні журналістів програми Bihus.info про розкрадання в "Укроборонпромі", притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Керівникам НАБУ, причетним до блокування розслідування корупції в "Укроборонпромі", за результатами розслідування винесли догану

Про це повідомляє прес-служба НАБУ, передає Цензор.НЕТ.

Двом з них - керівнику головного підрозділу детективів (Андрію Калужинському, - ред.) і детективу (Гізо Углаві, - ред.) - оголосили догани. Перший заступник директора НАБУ отримав зауваження.

"Я уважно вивчив матеріали службового розслідування і рекомендації комісії. Оскільки керівник Головного підрозділу детективів та детектив приховували матеріалів переписки, неналежно виконували посадові обов'язки та неналежним чином організовували роботу з особами, які співпрацюють зі слідством, за сукупністю виявлених порушень вони отримали догани. Перший заступник, у діях якого вбачаю лише неналежну організацію роботи Головного підрозділу детективів, отримав зауваження", - цитує прес з-служба директора НАБУ Артема Ситника.

У свою чергу один з авторів розслідування Леся Іванова в Фейсбуці написала: "Отже. За результатами оборонного трешу в НАБУ дві догани + одне зауваження.

Формулювання Ситника "... Оскільки керівник Головного підрозділу детективів та детектив приховували матеріалів переписки..."

Ще раз: "приховували матеріали переписки".

У 2017 році НАБУ отримало від прокуратури частину переписок Жукова-Рогози. У тому числі про оборонку. У тому числі про Гладковського-Джуніора. Дивимося вкотре на скрін. Передавав особисто глава ВП Матіос. Отримував особисто керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Калужинський. Здавалося б, куди вже відповідальніше "передачка"?

Керівникам НАБУ, причетним до блокування розслідування корупції в Укроборонпромі, за результатами розслідування винесли догану 01

У 2017 році головний над головними Калужинський тримав у руках, з-поміж іншого, переписку про Ігоря. Ігоря, в юрисдикції котрого "погашения и подписания" Укроборонпрому. Ігоря, котрий першим забирає гроші від спільного з Рогозою і Жуковим бізнесу на оборонці. Ігоря, від котрого в цьому концерні "когда надо было шапки летели". Ігорю, котрий здатен дзвінком директору бронетанкового заводу підняти "волну и кипишь", щоб пішли гроші. Здавалося б, мали ще тоді, в 2017, підстрибом летіти забирати решту переписок, лупити обшуки-виїмки-прослушки-проводки, і що там ще зазвичай роблять, коли справді хочуть розслідувати справу?

Але тоді, у 2017 році, НАБУ зробило з отриманими матеріалами те, що Бігус зазвичай називає "сфєрічєскоє ні*уя в вакуумє". Якщо б не сказати гірше. А хоча, чому б і не сказати – коли сам Ситник вже сказав: ті, хто отримав їх на руки - "приховували матеріали переписки".

Чи є догана адекватним покаранням за те, що відбулося? Імхо – ні. Незалежно від того, "из глупости али из подлости" - втрачено ДВА РОКИ.

Якби НАБУ почало активно і адекватно розслідувати діяльність угрупування "хлопчиків" і підсажених на їхні відкати посадовців Укроборонпрому ще тоді, в 2017 році – ця справа сьогодні могла б стати гордістю Бюро. Натомість, особисто для мене, стала його соромом.

Сором все ще можна змити - активним і адекватним розслідуванням. Аби було бажання.

Коли що буде? лишається актуальним.

Нагадаємо, 25 лютого команда Bihus.info опублікувала розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Крім того, в розслідуванні фігурували окремі співробітники Національного антикорупційного бюро.

23 квітня НАБУ завершило внутрішнє розслідування щодо своїх співробітників, які фігурували в листуванні з розслідування журналістів Bihus.info. Матеріали внутрішнього розслідування передали Дисциплінарній комісії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики