Цензор.НЕТ

21.05.19 15:54

Сенцов у російській колонії пише оповідання та чекає виходу книги, - правозахисниця Свєтова

Правозахисниця Зоя Свєтова поговорила телефоном з українським режисером Олегом Сенцовим, який перебуває в російській колонії.

Сенцов у російській колонії пише оповідання та чекає виходу книги, - правозахисниця Свєтова

Спочатку ця розмова мала відбутися тиждень тому, 14 травня, в річницю початку голодування Сенцова. Свєтовій тоді відмовили в дзвінку в колонію - правозахисниця зазначила не той час, коли ув’язненим загону, де перебуває режисер, можна розмовляти по телефону, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Сенцов розповів, що набрав вагу, втрачену за час 145-денного голодування, і займається спортом. Режисер пише розповіді, і скоро має вийти його нова книга. В ході розмови Свєтова і Сенцов також обговорювали фільм, знятий в Україні за п'єсою "Номери". Режисер знає, що його уривки покажуть на Одеському кінофестивалі цього літа, оскільки підтримує листування з творцями картини.

За словами Свєтової, у Сенцова був цілком бадьорий голос, він сказав, що у нього все в порядку, і цікавився новинами з Росії та України.

Режисер запитав у Зої Свєтової, що вона думає про нового президента України Володимира Зеленського. Правозахисниця відповіла, що, на її думку, новий глава держави повинен домовитися з Росією про обмін політв'язнів на росіян, які відбувають покарання в Україні. Свєтова зазначила, що Сенцов нічого на це не сказав. "Він просто слухав, йому була цікава ця інформація", - розповіла правозахисниця.

Нагадуємо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова - до 20.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що в разі продовження до нього застосували б примусове годування через його критичний стан.

25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики