Цензор.НЕТ

21.05.19 16:59

Стан здоров'я кримського політв'язня Бекірова стрімко погіршується, - Денісова

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про погіршення стану здоров'я кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який незаконно утримується в СІЗО Сімферополя, і попросила російську колегу Тетяну Москалькову вжити заходів для забезпечення його кваліфікованою медичною допомогою.

Стан здоров'я кримського політв'язня Бекірова стрімко погіршується, - Денісова

Про це Денісова написала на своїй сторінці в Фейсбуке, передає Цензор.НЕТ.

"Стан тяжкохворого Едема Бекірова стрімко погіршується. Я неодноразово зверталася до Уповноваженого з прав людини в РФ з проханням невідкладно вжити заходів щодо госпіталізації та лікування кримського татарина. Усунувшись від особистого втручання, Тетяна Москалькова доручила так званому "уповноваженому з прав людини" в окупованому Криму Людмилі Лубіній перевірити стан здоров’я ув’язненого. Та, нібито, відвідавши Бекірова у СІЗО-1 в Сімферополі, спростувала інформацію про погіршення стану його здоров’я. Але все ж Едема Бекірова 14 травня відправили до лікарні на обстеження до кардіолога та ендокринолога. Попри висновки лікарів про задовільний стан, йому порадили збільшити кількість одиниць інсуліну. Це свідчить про те, що у Едема прогресує цукровий діабет", - заявила Денісова.

"Крім того, Бекіров скаржиться на постійний біль у серці через гіпертонію, що призводить до задишки. Велика кількість інсуліну призвела до збільшення підшлункової залози. Це спричиняє нестерпний біль. Також він потерпає від сильного головного болю та набряклості тіла. А ліва нога взагалі атрофується через малорухливість. Вкотре звернулася до Тетяни Москалькової з проханням невідкладно вжити заходів для забезпечення прав громадянина України Едема Бекірова. Тільки надання йому кваліфікованої медичної допомоги в умовах стаціонарного лікування може запобігти фатальним наслідкам для здоров’я. На зволікання немає часу!" - резюмувала Денісова.

Стан здоровя кримського політвязня Бекірова стрімко погіршується, - Денісова 01

Нагадаємо, жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські силовики на в’їзді в анексований Крим вранці 12 грудня 2018 року. Відомо, що він прямував до Криму для відвідування 78-річної матері та родичів. Пізніше його доставили в будівлю ФСБ Росії в окупованому Сімферополі. Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд" Сімферополя заарештував Бекірова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики