Цензор.НЕТ

21.05.19 17:30

З січня по квітень 2019 року на Донбасі зафіксовано 12 випадків обстрілу шкіл, - ЮНІСЕФ

Від початку 2019 року в зоні бойових дій на Донбасі значно зросла кількість обстрілів шкіл. З січня по квітень 2019 року зафіксовано 12 випадків, що в 4 рази перевищує аналогічний період минулого року.

З січня по квітень 2019 року на Донбасі зафіксовано 12 випадків обстрілу шкіл, - ЮНІСЕФ

Про це повідомляє Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Громадське радіо.

"В результаті конфлікту на сході України школярі страждають від фізичних та психологічних травм. Через бомбардування і обстріли доводиться переривати уроки, діти ховаються в бункерах. Відчуття постійного страху заважає вчитися", - говорить виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

"З 2014 понад 750 навчальних закладів по обидві сторони від лінії розмежування були пошкоджені або зруйновані в результаті збройного конфлікту. Багато шкіл розташовані поблизу військових об'єктів, баз, таборів або контрольно-пропускних пунктів", - йдеться в заяві фонду ООН при ЮНІСЕФ.

"Зруйновані класні кімнати, де мішки з піском мають захищати дітей від рикошетів, не є місцем, де діти можуть вчитися. Всі сторони конфлікту мають захищати дітей і школи", - заявила Фор.

ЮНІСЕФ закликає сторони конфлікту в Донбасі припинити бойові дії і подбати про безпеку навчальних закладів. "Україна і низка інших країн мають підписати "Декларацію про захист шкіл у збройних конфліктах", - зазначають у заяві.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики