Цензор.НЕТ

21.05.19 17:51

Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року.

Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради

Як повідомляє Цензор.НЕТ, відповідний указ президента України №303/2019 від 21 травня 2019 року оприлюднено на сайті глави держави.

"Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою та сьомою статті 83, пунктом 1 частини другої статті 90 Конституції України та відповідно до пунктів 7 і 8 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: припинити достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання, призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року, кабінету Міністрів України забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради України", - повідомляється в указі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, раніше лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що Рада не зможе приймати рішення після указу президента України про дострокове припинення її повноважень. "З моменту видання указу, згідно з 85-ї і 90-ї ст.ст. Конституції, парламент не може приймати закони, інші рішення, а може тільки піти на вибори", - сказала Тимошенко.

Радник з юридичних питань президента України Володимира Зеленського, адвокат Андрій Богдан впевнений, що Рада може приймати рішення і після указу про дострокове припинення її повноважень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики