Цензор.НЕТ

21.05.19 21:48

Звідки взялися 4%? Останні дослідження показують 12% довіри ВР, - соціолог Бекешкіна про аргументацію Зеленського для розпуску Ради

Соціолог Ірина Бекешкіна заявила про те, що 4% недовіри ВР не показав жоден із проведених соціологічних опитувань.

Звідки взялися 4%? Останні дослідження показують 12% довіри ВР, - соціолог Бекешкіна про аргументацію Зеленського для розпуску Ради

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Бекешкіна зазначила: "Читаю на сайті Президента України:"Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень".

Я так розумію, що в офіційних документах мають бути точні цифри. Тож у мене питання: звідки взялися 4%? Я старанно шукала, останні вимірювання рейтингів довіри до інституцій, які знайшла - в опитуванні Центру Разумкова (лютий-2019): переважно і повністю довіряють Верховній Раді 12%. Звісно, 12% - це теж малувато. Але ж не 4%!

Загалом довіра до ВР була відносно вагомою лише одразу після обрання (та й то негатив переважав).

12% - небагато? А от у грудні 2015 року, через рік після обрання повна і переважна довіра до ВР, згідно опитування "Дем. ініціатив" і КМІСу - 9.5%. Тобто,за цією логікою, розпускати ВР треба було вже через рік після обрання?

Що далі? Грудень 2016 - 12% (розігнати!), грудень 2017 - 9% (розігнати!) Це ще менше, ніж 12%! То що - кожного року треба було розпускати ВР?

До речі, до інших державних інституцій довіра на тому ж рівні (особливо до судів). То давайте все і всіх розпустимо, "до основанья, а затем..."

Але повертаюся до свого запитання: звідки взялися 4%? І при чому тут Конституція? "

Звідки взялися 4%? Останні дослідження показують 12% довіри ВР, - соціолог Бекешкіна про аргументацію Зеленського для розпуску Ради 01

Нагадаємо, раніше лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що Рада не зможе приймати рішення після указу президента України про дострокове припинення її повноважень. "З моменту видання указу, згідно з 85-ю і 90-ю ст.ст. Конституції, парламент не може приймати закони, інші рішення, а може тільки піти на вибори", - сказала Тимошенко.

Радник з юридичних питань президента України Володимира Зеленського, адвокат Андрій Богдан впевнений, що Рада може приймати рішення і після указу про дострокове припинення її повноважень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики