Цензор.НЕТ

21.05.19 21:24

Якщо ринок електроенергії не вдасться запустити повністю, то з 1 липня його можна вводити поетапно, - Воллерт

На думку керівника енергетичної секції групи підтримки України в Європейській комісії Торстена Воллерата, в разі неможливості запустити новий ринок електроенергії з 1 липня, його можна вводити поетапно. Але це можливо в тому випадку, якщо буде чіткий план дій.

Якщо ринок електроенергії не вдасться запустити повністю, то з 1 липня його можна вводити поетапно, - Воллерт

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише "Деловая столица".

"Ідеально було б для нас, щоб якийсь частковий, перший етап уже відбувся 1 липня. І щоб був чіткий план дій: другий етап, третій етап, четвертий етап, який може бути прагматичним. І ми готові там брати участь", - підкреслив єврочиновник.

Торстен Воллер нагадав, що в квітні представники міжнародних організацій зверталися до української влади із закликом прискорити підготовку до своєчасного введення нового ринку електроенергії.

"Ще у квітні місяці міжнародні партнери послали спільний лист, де ми чітко визначили, які ще питання треба вирішувати до 1 липня. Ми там сказали чітко, що ми хотіли б, щоб відкрився ринок 1 липня, але є ще ось ці питання, які треба вирішувати", - підкреслив він.

Європейське співтовариство не залишає спроб звернути увагу України на необхідність більш ретельної підготовки до запуску ринку електричної енергії.

"І в п'ятницю, після обговорення у Верховній Раді, секретаріат енергетичного співтовариства ще більш чітко послали лист з усіма цими заходами, які мають відбутися до повного відкриття ринку. Моя оцінка така, що це дуже амбітно. У нас залишилося 5 тижнів", - розповів Воллерт.

23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що занепокоєні гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Державні підприємства "НЕК "Укренерго" і "Енергоринок" вже приступили до тестових покупок і продажу в рамках підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

13 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планується з 1 липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики