Цензор.НЕТ

21.05.19 20:16

НАТО направить €1,5 млн на поховання радіоактивних відходів з могильника "Цибулеве" на Кіровоградщині

Україна і НАТО підписали контрактні документи в рамках проекту із захоронення радіоактивних відходів, які зберігаються в могильнику на об'єкті "Цибулеве" Міноборони на Кіровоградщині.

НАТО направить €1,5 млн на поховання радіоактивних відходів з могильника "Цибулеве" на Кіровоградщині

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міноборони.

"Це конкретний приклад практичної підтримки НАТО оборонного сектора України. Я з оптимізмом дивлюся в перспективи, проект "Вакуленчук" був успішним. Ми робитимемо все, щоб наша робота на об'єкті "Цибулеве" була настільки ж результативною", - прокоментував Укрінформу під час підписання проекту заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко.

Керівник проекту Трастового фонду із захоронення радіоактивних відходів в Україні Юрій Гнилицький у коментарі Укрінформу повідомив, що проект триватиме 18 місяців, його вартість - €1,5 млн. На даний момент повна сума на виконання проекту ще не надійшла, однак, донори - Норвегія та Німеччина - доклали всіх зусиль, щоб виділити повний обсяг коштів.

"Радіоактивні відходи, що залишилися від радянських ядерних програм. Це шість об'єктів на території України. Був пілотний проект - об'єкт "Вакуленчук", на якому відпрацьовувалися всі етапи фінансування робіт, організації контролю ДІЯРУ. Він був успішно виконаний, отримав позитивні висновки органів державної влади", - зазначив Гнилицький.

За його словами, €120 тис., яких не вистачає на даний момент, планується отримати до кінця року.

"Після цього ми почнемо виконання плану в повному обсязі. Першим етапом буде обстеження, підготовка матеріалів для розробки технічного рішення. Потім планується мобілізація об'єкта, розміщення техніки для ліквідації, розробка контейнерів, всіх технічних питань з вилучення. Потім - активна фаза, витяг відходів і упаковки в контейнери, вивіз на ДПС "Радон", - додав Гнилицький.

Після завершення робіт на об'єкті "Цибулеве" роботи почнуться на об'єкті "Делятин", що на Івано-Франківщині.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики