Цензор.НЕТ

22.05.19 08:57

РФ і російські компанії мають фінансово відповісти за забруднену нафту, - прем'єр Польщі Моравецький

Російські постачальники нафти припустилися серйозних помилок щодо поставки забрудненої нафти і мають за це відповісти відшкодуванням завданих збитків польській нафтотранспортній системі.

РФ і російські компанії мають фінансово відповісти за забруднену нафту, - прем'єр Польщі Моравецький

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив у вівторок під час прес-конференції у Варшаві прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

"Дійсно, російські постачальники припустилися бізнесових та операційних помилок і мусять за це відповісти. Росія та російські компанії мають відповісти за це фінансово", - заявив Моравецький.

Він додав, що Польща не може допустити, щоб польські нафтопереробні підприємства, вся транспортна інфраструктура країни постраждали через постачання російської забрудненої нафти. За його словами, Польща робить усе можливе, щоб уникнути такої ситуації в майбутньому.

"Ведуться дуже складні, дуже рішучі переговори з Росією, з російськими компаніями. Без сумніву, ми не поступимося нашими умовами, які сформулював міністр (енергії. - Ред.) Тхужевський",- наголосив польський прем’єр.

Як повідомлялося, в офіційній заяві міністерство енергії РП у вівторок наголосило, що очікує від Росії очищення системи нафтопроводу "Дружба" від брудної нафти, компенсацію завданих втрат і відновлення постачання до польських нафтопереробних заводів чистої нафти.

Нагадаємо, 19 квітня концерн "Білнафтохім" заявив про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів у нафті, що поставляється нафтопроводом "Дружба". Російська "Транснафта" визнала відхилення в якості, а Міненерго РФ заявило, що проблеми мають "технічний характер". 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

АТ "Укртранснафта" пізно ввечері 25 квітня вимушено призупинило транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди" (МН "Дружба"). Крім того, європейські партнери відмовилися приймати забруднену нафту на приймально-здавальних ділянках "Будковце" (Словаччина) і "Фенешлітке" (Угорщина).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики