Цензор.НЕТ

22.05.19 09:23

Бекешкіна про вибори: "Слуга народу" чує "голос народу" вибірково

Президент України Володимир Зеленський вибірково чує "голос народу" під час обговорення виборчої системи.

Бекешкіна про вибори: "Слуга народу" чує "голос народу" вибірково

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написала директорка фонду Демократичні ініціативи, соціолог Ірина Бекешкіна.

"Якщо "Слуга народу" так прислухається до голосу народу, то, очевидно, варто ухвалити виборчу систему з відкритими списками", - написала вона.

Також Бекешкіна навела дані опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС за березень 2019. Респонденти відповідали на запитання: "На Вашу думку, за якою виборчою системою повинні відбуватися наступні вибори до Верховної Ради?"

Так, згідно з опитуванням, за пропорційною системою, коли всі депутати обираються за партійними списками, які формують партії - 9.8%. За пропорційною системою з "відкритими" списками, коли виборці можуть голосувати не тільки за партію, а й за окремих кандидатів зі списку, який визначає порядок їхнього проходження у Верховну Раду - 37.3%. За мажоритарною системою, коли всі депутати обираються в округах - 12.1%. За такою, як зараз - половина депутатів обирається за списком, половина - в округах 12.3%. Важко сказати - 28.6%.

"Здається, з "голосом народу" все ясно. Але, на жаль, його чують вибірково ...", - резюмувала Бекешкіна.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням про скликання 22 травня позачергового засідання парламенту для розгляду змін до закону про вибори народних депутатів.

Бекешкіна про вибори: Слуга народу чує голос народу вибірково 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики