Цензор.НЕТ

22.05.19 09:41

"Відмовляється носити тюремну робу", - правозахисники пояснили, чому політв'язня Балуха утримують у штрафному ізоляторі

Відмова українського політв'язня Володимира Балуха, який утримується в російській колонії, носити тюремну робу - форма протесту проти окупантів.

"Відмовляється носити тюремну робу", - правозахисники пояснили, чому політв'язня Балуха утримують у штрафному ізоляторі

Український політв'язень Володимир Балух, який утримується в російській колонії, продовжує перебувати в штрафному ізоляторі (ШІЗО) через відмову носити тюремну робу. Про це 21 травня у Facebook поінформувала Кримська правозахисна група (КПГ) із посиланням на рідних Балуха, передає Цензор.НЕТ.

"Балуха в колонії №4 міста Торжок залишили в ШІЗО до 31 травня 2019 року... Цього разу формальною причиною покарання стало порушення форми одягу. Засуджений в окупованому Криму за українську позицію Володимир Балух заперечує свою провину і не визнає рішення російського суду про позбавлення його волі. На знак протесту проти дій окупантів активіст відмовляється вживати їжу, яку готують у місцях позбавлення волі. Він їсть лише те, що передають родичі, або голодує. Українець також відмовляється носити тюремну робу. Це його форма протесту проти дій російських окупантів. Володимир Балух у такий спосіб відстоює свою свободу", - йдеться в повідомленні.

Правозахисники наголосили, що протест Балуха став причиною його переведення з керченської колонії на території окупованого Криму в установу в Тверській області Росії.

"З моменту прибуття в колонію Балуха вже вчетверте за надуманими причинами помістили в штрафний ізолятор. Кримська правозахисна група передбачає, що Балуха і далі триматимуть у ШІЗО, намагаючись зламати його волю. Експерти КПГ побоюються, що постійне перебування в штрафному ізоляторі може ще більше підірвати його ослаблене здоров'я", - зауважили в КПГ.

На думку правозахисників, відповідальність за здоров'я Балуха несе РФ, адміністрація колонії та її в.о. начальника Олександр Ножкін.

Відмовляється носити тюремну робу, - правозахисники пояснили, чому політвязня Балуха утримують у штрафному ізоляторі 01

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю "Верховний суд" окупованого Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ.

25 січня підконтрольний Росії "Керченський міський суд" відмовив українському активісту Володимиру Балуху в умовно-достроковому звільненні.

Український політв'язень Володимир Балух з 29 березня 2019 року перебуває в ІК-4 г.Торжок Тверської області (ФКУ ІК-4 УФСІН Росії у Тверській області). Володимир Балух своєї згоди на переведення в РФ не давав. Кримська правозахисна група заявила, що етапування Володимира Балуха в РФ порушує ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики