Цензор.НЕТ

22.05.19 12:19

Активісти "Чесно" та "Центр UA" - нардепам: "Приберіть мажоритарку і відкрийте списки. Не ставайте співучасниками змови"

Громадське об'єднання "Центр UA" і рух "Чесно" закликали ухвалити зміни до виборчого законодавства, які не тільки скасують мажоритарну систему, але й забезпечать відкриті партійні списки.

Активісти "Чесно" та "Центр UA" - нардепам: "Приберіть мажоритарку і відкрийте списки. Не ставайте співучасниками змови"

Про це йдеться в повідомленні на сайті "Чесно", повідомляє Цензор.НЕТ.

"Ми переконані, що запровадження будь-якої іншої системи на позачергових чи чергових виборах означатиме зраду очікувань виборців як 302 народних депутатів, які підписалися під Коаліційною угодою 2014 року, так і зраду очікувань виборців новообраного президента Володимира Зеленського, який обіцяв відкриті списки у своїй програмі й під час інавгураційної промови закликав народних депутатів ухвалити пропорційну систему з відкритими списками", - йдеться в повідомленні.

Активісти підкреслили, що законопроект про внесення змін до виборчого закону в порядку денному позачергового засідання Верховної Ради навіть не зареєстрований. Проект Виборчого кодексу 3112-1, який вводить відкриті регіональні списки на парламентських і місцевих виборах, не пройшов затвердження профільним комітетом і не стоїть на порядку денному. При цьому народні депутати розглянуть інший проект закону, яким пропонується перехід на пропорційну систему із закритими списками, говориться на сайті руху.

"Якщо його розглянуть і ухвалять сьогодні, депутати не залишать виборцям і громадянському суспільству жодних шансів повноцінно з ним ознайомитися. Народ за Конституцією є єдиним джерелом влади, але правила, за якими обиратимуться народні депутати, без "зайвих" консультацій визначать самі депутати", - йдеться в повідомленні.

Активісти зазначають, що в пропонованому законопроекті зміна виборчих правил передбачає не тільки перехід на пропорційну систему із закритими списками, але і зниження прохідного бар'єру і запровадження імперативного мандата.

"Обраний за такими правилами Парламент не лише матиме труднощі з формуванням коаліції та ухваленням реформаторських рішень, а й стане територією внутрішньопартійної диктатури. Перехід на закриті списки й надання партіям імперативного мандату виглядають як відверта картельна змова політичних еліт для збереження себе у владі. Ми закликаємо депутатів Верховної Ради України не ставати співучасниками змови, яка може перекреслити надії громадян на формування підзвітного представницького органу влади, яким має бути Парламент", - підкреслили активісти.

Вони закликали президента Володимира Зеленського та народних депутатів знайти спосіб провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

"Це можливо тільки за умови ухвалення проекту Виборчого кодексу № 3112-1 або проекту закону "Про вибори народних депутатів України" № 7366-3 і проведення чергових парламентських виборів в останню неділю жовтня 2019 року", - йдеться в повідомленні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики