Цензор.НЕТ

22.05.19 12:54

"Слуга народу" - 43,8%, ще чотири партії набирають понад 5%, вісім - долають 3%-й бар'єр до Ради, - опитування "Рейтингу"

На виборах 43,8% готові підтримати партію "Слуга народу", за "Опозиційну платформу - За життя" проголосують 10,5%, за БПП - 8,8%, за "Батьківщину" - 7,3%, за партію Смешка "Сила і честь" - 5,1%.

"Слуга народу" - 43,8%, ще чотири партії набирають понад 5%, вісім - долають 3%-й бар'єр до Ради, - опитування "Рейтингу"

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" із 16 по 21 травня, інформує Цензор.НЕТ.

Найвищий рівень підтримки розпуску ради і проведення дострокових виборів - на Півдні і Сході України, там така ідея до душі понад 80%. Але і в інших регіонах за розпуск ВР виступають щонайменше 60%.

Певну електоральну підтримку українців також має низка партій, що не долають п'ятивідсоткового бар'єра. Так, за партію Вакарчука готові проголосувати 4,6% українців, за Радикальну партію - 3,3%, за Опозиційний блок - 3,2%. Рейтинг інших партій менший за 3%.

Найбільший антирейтинг - у БПП. Його за жодних обставин не підтримали б 51,9%.

58% опитаних заявили, що на парламентських виборах шукатимуть альтернативу серед нових партій, з іншого боку 26% готові проголосувати за парламентські політичні сили. Запит на "традиційні партії" відносно вищий серед прихильників сил, які зараз представлені у Верховній Раді. Водночас навіть тут від 24% до 40% готові віддати свої голоси "новим" політичним проектам.

Обираючи політсилу, більшість українців (59%) орієнтуються насамперед на соціально-економічні ініціативи партії. Для 14% важливі симпатії до лідера партії, для 10% - її ідеологічні засади.

Опитування відбувалося у вигляді особистого формалізованого інтерв'ю. Автори дослідження опитали 2000 українців і стверджують, що похибка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики