Цензор.НЕТ

22.05.19 13:42

Через два місяці за підсумками виборів і формування нового уряду МВФ відновить співпрацю, - Герус

Викликана достроковими виборами до Верховної Ради невизначеність з парламентською коаліцією та урядом може вплинути на поточну співпрацю України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою stand by.

Через два місяці за підсумками виборів і формування нового уряду МВФ відновить співпрацю, - Герус

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтефакс-Україна, це припускає представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

"Думаю, питання в тому, що МВФ хоче розуміти, хто буде урядом, хто буде коаліцією, з ким буде вестися подальша співпраця - все-таки горизонт співпраці більше, ніж місяць-два", - сказав він журналістам у кулуарах засідання Кабінету міністрів в Києві в середу.

"Думаю, вони зараз будуть проводити якісь зустрічі і консультації. А через два місяці будуть оновлювати ситуацію за підсумками виборів і нового уряду", - додав Герус.

Представник президента відкинув припущення, що на стан співробітництва з Фондом могли вплинути будь-які недавні кадрові призначення.

Він уточнив, що переговорами з МВФ в команді президента Володимира Зеленського займається екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.

Герус зазначив, що співпраця з МВФ чітко регламентована меморандумом, в якому містяться певні вимоги, зокрема, повернення відповідальності за незаконне збагачення.

Представник президента в Кабміні уточнив, що у МВФ сьогодні немає ніяких нових вимог чи претензій щодо ціни на газ.

"Цей пункт у меморандумі виконаний. На сьогодні це питання не є актуальним", - підкреслив Герус.

Водночас він зазначив, що питання цін на газ для населення, як і раніше, актуальне.

"Потрібно думати, як можна тут ситуацію далі розвивати, поліпшити. Маємо знайти баланс: з одного боку - співпраця з МВФ, з іншого - український споживач, який має бути здатний оплачувати комунальні послуги і жити нормально та покращувати свій добробут", - сказав представник президента.

Як повідомлялося, місія МВФ прибула до Києва 20 травня для оцінювання виконання поточної програми співпраці з Україною за програмою stand by і консультацій щодо IV статті статуту МВФ і почала зустрічі 21 травня.

У ЗМІ в середу з'явилися повідомлення про нібито дострокове згортання місії, проте в представництві МВФ агентству "Інтерфакс-Україна" заявили, що експерти Фонду продовжують свої зустрічі з владою. Згідно з даними агентства, рішення Зеленського про розпуск Ради і потім заява про відставку прем'єра дійсно створило проблему для роботи місії, проте вона залишається в Києві.

Раніше глава представництва Фонду в Україні Йоста Люнгман повідомив, що місія планує працювати в Україні два тижні. Серед основних проблемних питань він відзначив прийняття нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення після скасування попередньої Конституційним судом у лютому цього року.

Нова програма співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $ 3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд) надано відразу, тоді як решта коштів буде виділятися за підсумками піврічних переглядів програми в 2019 році.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики