Цензор.НЕТ

22.05.19 13:48

Указ Зеленського про призначення Богдана главою АП буде оскаржено у зв'язку з порушенням закону про люстрацію, - Єгор Соболєв

Готується позов про оскарження указу президента Володимира Зеленського про призначення на пост глави Адміністрації Президента Андрія Богдана, який підпадає під дію закону про люстрацію.

Указ Зеленського про призначення Богдана главою АП буде оскаржено у зв'язку з порушенням закону про люстрацію, - Єгор Соболєв

Про це заявив журналістам один з авторів закону про люстрацію Єгор Соболєв ("Самопоміч"), передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Я говорив з Тетяною Козаченко, яка очолювала люстраційний комітет і сьогодні очолює ГО "Народна люстрація", вона запевнила, що всі документи вже готуються. Крім того, у неї є ідея запропонувати типовий позов, яким могли б скористатися інші громадяни", - заявив Соболєв.

Парламентарій пояснив, за якими параметрами Богдан підпадає під дію закону про люстрацію: "Він працював в уряді Миколи Азарова уповноваженим з антикорупційної політики. Уряд часів Януковича прославився тим, що побудував практично ідеальну корупційну машину. Ясно, що людина, відповідальна в уряді за антикорупційну політику, не могла цього не бачити. Чесна людина мала б вийти до людей і сказати про те, що бачить. Однак Богдан цього не зробив".

Нардеп спростував інформацію про те, що оскільки пост глави АП не є державною службою, то закон про люстрацію на нього не поширюється.

"У законі про очищення влади чітко написано, що на пост глави Адміністрації Президента не може бути призначено люстровану людину. А закон про держслужбу лише не забороняє призначати на цю посаду без конкурсу", - пояснив Соболєв.

Також він звернувся до Зеленського з вимогою не порушувати закон.

"Президент Зеленський порушує закон про очищення влади. Це поганий початок для того, хто обіцяв нову політику в управлінні державою. Так само робив Порошенко, який прийшов з дуже солодкими словами в 2014 році. Я говорив Порошенку, що не варто порушувати закон про очищення влади, тому що це обернеться для нього політичною катастрофою. Я хочу це повторити президенту Зеленському. Якщо повертати людей Януковича, то це буде дуже погано для України і ще гірше для самого Зеленського", - заявив Соболєв.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики