Цензор.НЕТ

23.05.19 21:22

Без води можуть опинитися мешканці всієї Донецької області, - координатор "Дiй-Краматорськ" Андрій Романенко

Керівництво Донецької ОДА не поспішає вирішувати проблему з водопостачанням Донецької області, незважаючи на те, що енергетики планують сьогодні відключати за борги перед постачальником останньої надії ДП "Укрінтеренерго" кілька підрозділів КП "Компанія "Вода Донбасу".

Про це заявив координатор центру Дiй-Краматорськ Андрій Романенко.

За його словами в області відсутній будь-який громадський діалог з цього питання, а ОДА не поспішає активно залучати до його вирішення уряд. "Здебільшого проблеми (водопостачання - ред) пов'язані з окупацією частини області, а це проблеми скоріше національного, ніж регіонального рівня".

Рішення, які приймає Кабмін з цього питання активіст називає "маячнею і задзеркаллям". "Щоб якось вирішити проблему Кабінет міністрів прийняв просто геніальне рішення - дозволив "Воді Донбасу" постачати енергію самій собі. Щоправда, оскільки вона її не генерує і не оплачує, "Енергоринок" припинив постачати "Воді Донбасу" електроенергію, яку вона поставляла потім "Воді Донбасу"".

При цьому частина області вже має проблеми з водопостачанням - "Минулого разу частину об'єктів відключали на початку квітня. Тоді без води залишилися жителі Костянтинівського і Торецького району. Потім безводдя дійшло до Покровська". За словами Андрія Романенка найближчим часом через відключення електропостачання ще кілька районів і сіл Донецької області в спеку опиняться без водопостачання.

У коментарях до посту активіста користувачі опублікували відео мітингу в місті Покровськ, на якому жителі з маленькими дітьми скаржаться, що шахтарям через відсутність нормального водопостачання доводиться після зміни митися в тазику.

23 травня почалося відключення від електроенергії КП "Компанія "Вода Донбасу" за борги перед постачальником "останньої надії" ДП "Укрінтеренерго". Для вирішення складної ситуації та забезпечення стабільного енергопостачання КП "Компанії "Вода Донбасу" і як наслідок - водопостачання всієї Донецької області 3 квітня відбулася нарада на чолі з Віце-прем'єр-міністром України - міністром регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. Під час наради було підписано Протокол, де доручалося НРЕКП, Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіону, Донецькій ОДА та Державній аудиторській службі вжити невідкладні заходи для врегулювання ситуації в тижневий термін. Пізніше, 19 квітня під час візиту в м.Маріуполь Донецької області, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання журналістів, наголосив на необхідності системного вирішення питання. Станом на кінець травня - невідомо, які заходи було вжито для врегулювання критичної ситуації.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики