Цензор.НЕТ

24.05.19 16:07

Нардепи з "Народного фронту" внесли до КС подання про неконституційність розпуску Ради

Група народних депутатів із фракції "Народного фронту" внесла до Конституційного суду України подання про відповідність Основному закону указу президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" від 21 травня 2019 року.

Нардепи з "Народного фронту" внесли до КС подання про неконституційність розпуску Ради

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми вбачаємо в указі президента пряме явне порушення принципу верховенства права, закладеного в Конституції", - повідомив журналістам у п'ятницю перший заступник глави фракції Андрій Тетерук.

Парламентарій стверджує, що коаліція фракцій "Європейська Україна" у Верховній Раді була створена відповідно до законодавства і припинила своє існування 17 травня 2019 року, коли було оголошено про вихід фракції "Народного фронту" з коаліції. На думку депутатів цієї фракції, саме з цього дня почався відлік для 30 денного терміну для формування нової коаліції в парламенті.

За його словами, депутати просили КС розглянути їхнє звернення протягом двох місяців.

Тетерук зазначив, що депутати, які подали подання, просять КС, щоб ця справа була розглянута протягом двох місяців - "в найкоротші терміни" і "суспільство отримало відповідь".

Нагадаємо, в інавгураційній промові Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради.

21 травня відбулися обов'язкові перед розпуском Верховної Ради консультації глави держави з керівниками парламенту та депутатських фракцій і груп. Увечері цього ж дня на сайті президента країни з'явився указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання і призначення виборів на 21 липня.

23 травня указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання і призначення виборів на 21 липня набув чинності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики