Цензор.НЕТ

25.05.19 15:24

Філарет прибув на тезоіменитство Епіфанія і помолився разом із ним. ФОТО

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет прийшов у Михайлівський Золотоверхий монастир на спільну молитву до настоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія в день його тезоіменитства.

Про це повідомив у  Facebook прес-секретар ПЦУ Іван Сидор, передає Цензор.НЕТ.

"Літургія в День тезоіменитства (День ангела) Предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Епіфанія.

Під покровом Божої Матері зібралися усі: український єпископат, духовенство, поважні гості з Константинополя і святої гори Афон, студенти духовної академії, віряни.

Прийшов привітати Митрополита Епіфанія і спільно помолитися Патріарх Філарет", - повідомив священик.

Філарет прибув на тезоіменитство Епіфанія і помолився разом із ним 01
Філарет прибув на тезоіменитство Епіфанія і помолився разом із ним 02
Філарет прибув на тезоіменитство Епіфанія і помолився разом із ним 03
Філарет прибув на тезоіменитство Епіфанія і помолився разом із ним 04
Філарет прибув на тезоіменитство Епіфанія і помолився разом із ним 05

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Водночас у травні 2019 року Патріарх Філарет заявив про намір відновити УПЦ КП та очолити її замість Епіфанія. У відповідь митрополит Епіфаній заявив: "Повернення української церкви до "Київського патріархату" означає втрату Томосу". У відповідь Філарет заявив: "Київський патріархат не ліквідовано, об'єднавчий собор у Софії не був українським". Також він закликав Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди і пообіцяв боротися за церкву, "незалежну від Москви та Константинополя". Тим часом Епіфаній заявив: "Розколу в ПЦУ немає і не буде". У відповідь Філарет заявив, що предстоятель ПЦУ Епіфаній угодний Москві, а також, що президент Петро Порошенко і митрополит Епіфаній обдурили його, порушивши домовленості між ними під час Об'єднавчого собору: "Якби знав, що буде так, я б не висував Епіфанія на соборі".

Філарет прибув на тезоіменитство Епіфанія і помолився разом із ним 06

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики