Цензор.НЕТ

25.05.19 16:23

По суті справу про захоплення моряків розглядатиме окремий арбітраж, - Зеркаль

Справа про імунітети українських кораблів і моряків, захоплених РФ, розглядатиме по суті окремий арбітраж. Цей процес може затягнутися на кілька років, але Росія зобов'язана вже через місяць відзвітувати про те, що відпустила українських моряків.

По суті справу про захоплення моряків розглядатиме окремий арбітраж, - Зеркаль

Про це заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль розповіла журналістам у Гамбурзі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"По суті справа буде розглядатися не в цьому суді (Міжнародний трибунал з морського права. - Ред.). Буде створено окремий арбітраж на підставі додатка 7 до Конвенції (Конвенція ООН з морського права. - Ред.). Це триватиме роками", - сказала вона.

Заступник голови МЗС підкреслила, що після ухваленого в суботу рішення трибуналу російська сторона повинна закінчити кримінальні справи і відпустити моряків.

"Як вони будуть це робити - це вже не питання трибуналу. Трибунал не дає Росії жодних вказівок щодо того, як це зробити. Це дуже зважене і мудре рішення", - сказала Зеркаль.

"Протягом місяця вони повинні відзвітувати перед трибуналом, як і ми, щодо того, як вони виконали наказ суду ... Росія має це зробити і відзвітувати перед трибуналом", - вказала вона.

Відповідаючи на питання про можливі заходи в разі, якщо Росія не звільнить кораблі і моряків, Зеркаль пояснила: "Є санкції. Є міжнародне співтовариство, яке може застосовувати тиск до країн, які не виконують рішення трибуналу".

За її словами, виконання рішення "більш ніж обов'язкове", рішення дуже чітке, "навіть чіткіше, ніж ми сподівалися".

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, сьогодні, 25 травня, Міжнародний Трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, згідно з яким Росія мусить негайно звільнити захоплених у полон у Керченській протоці українських моряків. РФ також зобов'язали повернути Україні захоплені кораблі.

"За" таке рішення проголосували 19 з 20 суддів. Проти висловився 1. Росія не брала участі в слуханнях.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики