Цензор.НЕТ

28.05.19 16:33

Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України

Президент України Володимир Зеленський скасував рішення п'ятого президента Петра Порошенка про позбавлення екс-президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі громадянства України.

Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

"Внести до Указу президента України від 26 липня 2017 року №196 ... зміни, усунувши положення про втрату Саакашвілі Міхеілом громадянства України", - йдеться в тексті указу №329/2019 від 28 травня, опублікованому на офіційному сайті глави держави.

Як повідомлялося, в липні 2017 року президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США. 10 вересня 2017 року Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, що супроводжувалося протистоянням з прикордонниками і правоохоронцями.

22 вересня 2017 року Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. 12 лютого 2018 року Саакашвілі був затриманий у ресторані в центрі Києва недалеко від офісу своєї партії "Рух нових сил", після чого доставлений в аеропорт "Бориспіль" і відправлений на літаку в Польщу.

У МВС України пояснили, що відповідно до вже винесених судових рішень Саакашвілі перебував на території України незаконно, а тому з "дотриманням всіх юридичних формальностей його було повернуто в країну, звідки прибув, порушуючи вітчизняне законодавство".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики