Цензор.НЕТ

29.05.19 10:47

НАБУ долучило висновки НАЗК щодо нардепа Святаша до кримінальних проваджень

НАБУ долучило до матеріалів відкритих проваджень обґрунтовані висновки НАЗК з виявленими ознаками кримінальних злочинів щодо Дмитра Святаша та інших народних депутатів.

НАБУ долучило висновки НАЗК щодо нардепа Святаша до кримінальних проваджень

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Національного агентства з питань запобігання корупції.

У повідомленні зазначається, що НАЗК перевірило 110 декларацій, поданих 72 народними депутатами України. З них у 77 деклараціях виявлено недостовірні відомості на загальну суму майже 8,5 млрд гривень.

"Зазначено, що 10 обґрунтованих висновків НАЗК за виявленими ознаками кримінальних злочинів у діях народних депутатів: Сергія Дунаєва, Дениса Дзензерського, Вадима Рабиновича, Дмитра Святаша, Вадима Новинського та Сергія Мельничука НАБУ долучило до матеріалів відповідних кримінальних проваджень", - повідомляє НАЗК.

Загалом за результатами повних перевірок декларацій, проведених у 2017-2019 роках, встановлено, що народні депутати України у своїх деклараціях вказали недостовірні відомості на загальну суму 8,5 млрд гривень.

НАЗК направило до Національного антикорупційного бюро для здійснення досудового розслідування 23 обґрунтовані висновки про виявлення ознак кримінальних злочинів. Зокрема, йдеться про декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (стаття 366-1 КК) і незаконне збагачення (до визнання неконституційною статті 368-2 КК).

За повідомленням НАБУ матеріали з недостовірними відомостями в декларації омбудсмена Людмили Денісової стали підставою для Національного антикорупційного бюро почати досудове розслідування. Також на підставі обґрунтованих висновків з недостовірними відомостями в декларації Дениса Омельяновича НАБУ почало інформаційно-аналітичну роботу.

Ще в 49 деклараціях народних депутатів встановлені недостовірні відомості на суму, що не перевищує 100 прожиткових мінімумів, що не тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, раніше НАЗК здійснило аналіз ефективності діяльності уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції у 86 міністерствах та інших державних органах у 2018 році.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики