Цензор.НЕТ

30.05.19 23:02

ЄС очікує від Росії виконання рішення Міжнародного трибуналу щодо звільнення українських військовополонених моряків

Європейський Союз очікує, що Росія негайно виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня і звільнить українських військовополонених моряків.

ЄС очікує від Росії виконання рішення Міжнародного трибуналу щодо звільнення українських військовополонених моряків

Про це повідомила прес-служба постійного представництва ЄС при ОБСЄ, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"ЄС очікує, що Росія вчасно виконає наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня з приводу інциденту, що стався поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року, і звільнить затриманих українських військовослужбовців і судна безумовно і без затримок", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення, згідно з яким Росія мусить негайно звільнити захоплених у полон у Керченській протоці українських моряків. РФ також зобов'язали повернути Україні захоплені кораблі.

МЗС Росії заявило, що не визнає право Міжнародного трибуналу з морського права розглядати захоплення моряків. Саме рішення суду, яке зобов'язує Росію звільнити моряків і повернути судна, російські дипломати не прокоментували. Але пообіцяли надалі, на відміну від сьогоднішнього засідання, брати участь у слуханнях.

Справу про захоплення Росією українських моряків у Керченській протоці розглядатиме міжнародний трибунал, який складатиметься з 5 арбітрів. Його мають спільно сформувати Україна і Російська Федерація.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики