Цензор.НЕТ

31.05.19 00:14

Суд продовжив до 28 липня утримання під вартою обвинуваченого в державній зраді полковника Без'язикова

Суд продовжив на два місяці - до 28 липня - утримання під вартою полковника ЗСУ Івана Без'язикова, обвинуваченого в державній зраді і допомозі терористам "ДНР".

Суд продовжив до 28 липня утримання під вартою обвинуваченого в державній зраді полковника Без'язикова

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 5 канал.

Зараз Шевченківський райсуд допитує свідків сторони захисту у справі.

Свідок Петро Ромигайло 2014-го очолював штаб сектора "Д", де розвідкою командував полковник Іван Без'язиков. За словами свідка, обвинувачуваний і ще двоє офіцерів 16 серпня 2014-го пішли домовлятися з окупантами про обмін полоненими та загиблими. Начальник розвідки на той час володів важливою інформацію, тож його участь в операції мала певні ризики. Але охочих іти на перемови було небагато.

"Він поїхав, я так зрозумів, по усному розпорядженню. На той час у нас не було ніяких керівних документів, зараз в нас є керівні документи, вже під час війни ми їх розробили. А на той час відправляли", – каже свідок.

Ромигайлу не відомі умови, у яких Без'язиков перебував у полоні. Але вже на другий день після зникнення перемовників командний пункт сектора знищили ракетним ударом із боку Російської Федерації.

"Загинуло багато військовослужбовців, були тяжко поранені. Нанесли бойові ураження по інших об'єктам. Я не кажу, чи Без'язиков давав це, чи не Без'язиков – я не знаю", – пояснює Ромигайло. Але полковник Без'язиков володів інформацією про розташування таких об'єктів.

"Я як начальник розвідки не мав повної картини операції, яка проводилась сектором "Д" у своїй зоні відповідальності. Чи можете Ви підтвердити?" – запитав обвинувачений.

"Я не можу такого підтвердити, що ви не мали цієї інформації. Але план операції коли доповідається, начальник розвідки був присутній", – відповів на запитання свідок.

Дружина обвинувачуваного – Маргарита Без'язикова – переповідає історією перебування свого чоловіка у полоні. Спочатку вона не мала про нього жодної інформації. Аж поки через соцмережі з нею не зв'язалися бойовики і сказали придбати нову сім-картку і чекати.

"Я на свій страх і ризик повідомила СБУ про це. Всі, коли чоловік виходив на зв'язок, комунікації. Я приходила сама до СБУ і сама їх повідомляла. Тому це не встановлений факт, коли зараз зачитують там щось", – переконує дружина обвинувачуваного.

Через брак часу суддя постановила: продовжити допит Маргарити Без'язикової на наступному засіданні. На цьому залишився час лише для продовження запобіжного заходу. Прокуратура наполягає – начальник розвідки і надалі має перебувати під вартою.

"Злочини, які інкримінуються пану Без'язикову, віднесено до категорії особливо тяжких і за них передбачено дуже суворе покарання, що, звичайно і само собою, може спонукати особу ухилитися від його відбування", – зауважує прокурор.

Врешті судді залишили Івана Без'язикова за ґратами до 28 липня. Наступне засідання призначили на 11 червня.

Нагадаємо, Іван Без'язиков – кадровий офіцер Збройних сил України, в серпні 2014 року потрапив до полону терористів, де перебував 23 місяці. Однак, за версією слідства, там він співпрацював зі злочинними угрупуваннями ДНР. Підозрюваному загрожує до 15 років позбавлення волі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики