Пропозиція "Газпрому" про знижку в 25% видається менш привабливою, ніж ціни для України на європейському ринку, - Коболєв. ІНФОГРАФІКА

10358 165
Пропозиція "Газпрому" про знижку в 25% видається менш привабливою, ніж ціни для України на європейському ринку, - Коболєв. ІНФОГРАФІКА

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вважає, що в реченні "Газпрому" знизити ціну на газ для України криються неприйнятні умови.

Про це він написав на в Facebook, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Ми завжди готові до переговорів, але виключно в тристоронньому форматі, будь-які нові контракти мають укладатися на основі європейських норм і з повагою до рішень міжнародних арбітражів", - зазначив він.

Коболєв нагадав, що Стокгольмський арбітраж переглянув контракт, визнавши низку його умов дискримінаційними. Арбітраж зобов’язав росіян продавати Україні газ в першому кварталі за $300, а в другому - за $221. Але робити це вони чомусь відмовляються.

Як зазначив глава НАК, натомість українська компанія купує газ в Європі суттєво дешевше: в першому кварталі – за $259, в 2 кварталі – за $212, липнева ціна - $178.

Пропозиція Газпрому про знижку в 25% видається менш привабливою, ніж ціни для України на європейському ринку, - Коболєв 01

У НАК підсумували, що в цей час складно оцінювати пропозицію "Газпрому", оскільки неясно, яку саме суму він пропонує знизити на 25% і на яких умовах. Але, так чи інакше, пропозиція "Газпрому" виглядає куди менш привабливо, ніж ціни, доступні для України на європейському ринку.

"За яких умов Газпром, який не хоче постачати Україні газ навіть за дуже вигідною для нього ціною, піде на радикальне зниження? Пробачення боргу Газпрома Нафтогазу, відмовиться від будь-яких арбітражів, не застосовування європейських правил у газовій сфері? Такий сценарій насправді означав би для Росії додаткові мільярдні прибутки, а для України – втрати та повернення у повну залежність від Кремля", - вважає Коболєв.

Раніше в п'ятницю глава правління "Газпром" Олексій Міллер заявив про готовність почати переговори про прямі поставки в Україну, які дозволять знизити ціну на газ для споживачів на 25% від існуючої, і пов'язав їх з переговорами про продовження транзиту на період після 2019 року.

Міллер висловився за прямі переговори з Києвом щодо газових питань, тоді як останні роки сторони зустрічаються переважно в тристоронньому форматі за участю представників Єврокомісії.

Пропозиція Газпрому про знижку в 25% видається менш привабливою, ніж ціни для України на європейському ринку, - Коболєв 02

Топ коментарі
+17 три - пятнадцать
даже если бы оно выглядело более привлекательно - с кацапляндией никаких
дел не нужно иметь...
показати весь коментар
07.06.2019 16:40
+14 Alex Korn fa952df8
Сразу видно кацапское быдло на этой ветке. Коболев указал на цену газа из Европы, которая самая низкаяч, и вы, кацапня обосранная, срущая на Коболева, прокукарекайте, почему цена от газпромв в 315 баксой выгоднее, чем 178 из Европы, да еще Украина должна простить кацапне 2,56 лярда баксов долга? Очнитесь ЗЕбилы и кацапы, а то вас, шакалов начнут отлавливать и немножко вешать.
показати весь коментар
07.06.2019 16:48
+13 rock-n-roll
Уважаю Коболева.
Он ещё не раз макнёт Газпром.
И когда это было, чтобы Газпром предлагал скидку, да ещё уговаривал покупать газ у него?
показати весь коментар
07.06.2019 16:38