Цензор.НЕТ

10.06.19 14:30

Гаазький суд опублікував позиції України і Росії у справі про порушення морського права

Гаазький суд опублікував позиції України і Росії щодо юрисдикції суду у справі про права прибережної держави в Чорному й Азовському морях і в Керченській протоці.

Гаазький суд опублікував позиції України і Росії у справі про порушення морського права

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України, передає Цензор.НЕТ.

Як повідомляється, 22 травня 2018 року РФ подала свої заперечення щодо наявності у суду юрисдикції розглядати справу, ініційовану Україною за Конвенцією ООН з морського права. Після цього Україна подала свої письмові пояснення і вимоги.

"Російська Федерація вважає, що трибунал не має юрисдикції щодо позову України, оскільки трибунал не може визначати, яка держава є суверенною щодо сухопутної території Криму", - йдеться в прес-службі.

Зі свого боку, Україна заявила, що Крим український.

"У цьому арбітражіУкраїна просить Трибунал розтлумачити та застосувати Конвенцію для визначення правових наслідків морської поведінки Росії. Спір стосується тлумачення та застосування UNCLOS, серйозних порушень Конвенції Росією, мета України у цьому арбітражі отримати відшкодування за цю серйозну морську шкоду", - зазначили у відомстві.

Як повідомляється, Росія вважає, що вимоги України в цій справі стосуються військової діяльності, виключеної з-під юрисдикції трибуналу.

"Порушення Росією UNCLOS відбулися "в період після" вторгнення Росії на Кримський півострів. До того ж, вторгнення Росії на півострів не є предметом жодних вимог України, а тому це не є тим, чого "стосується" цей спір", - додали в МЗС.

Нагадаємо, арбітражний розгляд було порушено 16 вересня 2016 року, коли Україна подала на Російську Федерацію заяву за порушення Конвенції ООН з морського права, зокрема, ініціювавши спір про права прибережної держави в Чорному, Азовському морях і Керченській протоці.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики