Цензор.НЕТ

18.06.19 09:27

"Український військовослужбовець не повинен чекати жодних наказів, якщо бачить, що ворог нападає на країну", - Бухарєв

Український військовослужбовець не повинен чекати ніяких наказів зверху, якщо він бачить, що ворог нападає на нашу країну і наших громадян.

"Український військовослужбовець не повинен чекати жодних наказів, якщо бачить, що ворог нападає на країну", - Бухарєв

Таку думку в інтерв'ю Цензор.НЕТ висловив глава Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Владислав Бухарєв, коментуючи події на Донбасі в 2014 році.

"В.о. президента Олександр Турчинов призначив мене першим заступником глави СБУ - начальником главку "К", він мене добре знав, бо він очолив СБУ в 2005-му, і я регулярно йому доповідав про наші операції. А в 2014 році Турчинов мене відразу направив на вирішення суто військових завдань. Спочатку він розраховував, що ліквідувати терористів зможе Антитерористичний центр СБУ, але на війні далеко не всі керівники виявилися готовими воювати, здатними дати наказ стріляти. Тому після захоплення Слов'янська загоном ФСБ Гіркіним, мене також відправили туди", - сказав він.

"Місцеві структури СБУ були, на жаль, недієздатні, треба було будувати роботу на місці своїми силами... Турчинов поставив завдання - використати всі можливості для захисту України на Донбасі. Треба було знищувати терористів, але уникати збитків для мирних жителів. Для таких дій СБУ потрібно було підібрати надійних місцевих людей, які не викликають підозр, можуть переміщатися по всьому Донбасу і проходити за своїми документами будь-блокпости терористів, вести розвідку, проводити військові колони, люди, яким можна довірити зброю. Одним словом, нам було необхідно створити агентурно-бойову групу. З собою я зібрав надійну групу офіцерів главку "К", які були мотивовані захищати Україну. Ми діяли спільно з підрозділами контррозвідки", - зазначив Бухарєв.

За його словами, це був час перевірки на міцність, і відразу стало ясно, хто і чого вартий: "Тоді багато керівників ухилялися від відповідальності, не хотіли і боялися воювати, треба сказати чесно. Я ніколи не дзвонив наверх і не питав, що мені робити в тій чи іншій ситуації, стріляти чи ні, затримувати чи ні. Смішно зараз чути, коли хтось скаржиться, що "Турчинов у Криму не дав команду стріляти" - всі необхідні накази керівництво країни видало, я свідок. Але перш за все я глибоко переконаний, що український військовослужбовець не має чекати жодних наказів, якщо він бачить, що ворог нападає на нашу країну і наших громадян. Батьківщина довіряє нам захист, і ми зобов'язані діяти самостійно, відповідно до присяги народу України і Конституції".

"Керівництво країни саме чекає від військових професійних дій, і відповідальність на нас. І ми робили в 2014-му чимало того, про що не можна розповідати, але необхідно в критичних умовах, тому що в Україні немає законодавчої бази для ефективної боротьби з диверсантами і терористами . З'ясувалося, що більшість місцевих жителів на Донбасі були зазомбовані пропагандою проти Майдану, "хунти", дивилися тільки російське телебачення. Уявіть, як важко було, заходиш у село, встановлюєш контакт, а до тебе сходиться натовп, і каже: "Ідіть, ми боїмося, що "правосєки" приїдуть і всіх повбивають, ми не хочемо з вами говорити". У квітні-травні антиукраїнська агітація велася на Донбасі відкрито, навіть військові частини блокувалися і зупиняли колони. У нас не було часу переконувати людей словом - війну слів Україна на Донбасі тоді програла, треба було показати силу", - сказав Бухарєв.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики