Цензор.НЕТ

18.06.19 22:05

У РФ є тиждень, щоб надати звіт трибуналу ООН про виконання рішення щодо моряків, - Полозов

У вівторок, 25 червня, закінчується термін надання Росією Міжнародному трибуналу ООН із морського права звіт про виконання його наказу відпустити військовополонених українських моряків.

У РФ є тиждень, щоб надати звіт трибуналу ООН про виконання рішення щодо моряків, - Полозов

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці написав адвокат Микола Полозов

"Під час допиту (військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка, - Ред.) ми долучили копію наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права від 25.05.2019, згідно з яким влада Російської Федерації зобов'язана негайно звільнити 24 українських моряків - членів екіпажів українських військових суден "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни-Капу", повернути самі захоплені кораблі, а також надати трибуналу звіт про виконання наказу до 25 червня 2019 року", - написав Полозов.

Він зазначив, що до закінчення терміну надання звіту трибуналу ООН з морського права про виконання його рішення у влади Російської Федерації залишається рівно тиждень.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення, згідно з яким Росія мусить негайно звільнити захоплених у полон у Керченській протоці українських моряків. РФ також зобов'язали повернути Україні захоплені кораблі.

МЗС Росії заявило, що не визнає право Міжнародного трибуналу з морського права розглядати захоплення моряків. Саме рішення суду, яке зобов'язує Росію звільнити моряків і повернути судна, російські дипломати не прокоментували. Але пообіцяли надалі, на відміну від сьогоднішнього засідання, брати участь у слуханнях.

Справу про захоплення Росією українських моряків у Керченській протоці розглядатиме міжнародний трибунал, який складатиметься з 5 арбітрів. Його мають спільно сформувати Україна і Російська Федерація.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики