Цензор.НЕТ

18.06.19 22:13

Мешканці окупованого Армянська, де минулого літа стався викид на хімзаводі, знову скаржаться на екологію

На окупованому півострові жителі Армянська, де влітку минулого року стався викид із кислотонакопичувача заводу "Кримський титан", знову скаржаться на погане самопочуття і пов'язують це з погіршенням екологічної обстановки в місті.

Мешканці окупованого Армянська, де минулого літа стався викид на хімзаводі, знову скаржаться на екологію

Як розповіли Крим.Реалії місцеві жителі, в місті вже говорять про повторення минулорічної ситуації, передає Цензор.НЕТ.

"Часто люди скаржаться, пишуть у місцевій групі. Багато скарг надходить. На погіршення самопочуття. Знову ж таки, опухлі очі, кашель моторошний, свербіж. Це все періодично проявляється. Особливо коли настає ніч, коли спека спадає. Те саме, що було влітку (минулого року - КР). Тут все було очевидно, всі люди прекрасно розуміли, що буде повторення. Більше місяця точно, потихеньку починалося, ледь-ледь, як більша спека пішла. О четвертій ранку взагалі важко. В алергіків - у мене діти алергіки - це відразу проявляється, кашель, очі опухлі, ми вже на гормональних препаратах", - сказала в коментарі Крим.Реалії активістка з Армянська Катерина Пивовар.

У соціальних мережах також обговорюють і скаржаться на неприємні запахи в місті і нездужання.

Забруднення повітря в Армянську і Красноперекопську також фіксують фахівці кримського Гідрометцентру.

"Рівень забруднення атмосферного повітря визначався як підвищений", - сказано в опублікованому моніторингу, який проводився з 3 по 10 червня.

При цьому підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов розповів 18 червня про те, що спека в Криму не призвела до погіршення екологічної ситуації в районі заводу "Титан".

"Рівень концентрації сірчаної кислоти там зараз 6,5-7%. Гранично допустима норма концентрації - 12%. Торік була 30% концентрація, через що відбувалося випаровування. Сьогодні подається в кислотонакопичувач приблизно 52 тисячі кубометрів (води) на добу, випаровується - близько 40 тисяч кубометрів на добу. Поки баланс витримується і нічого (в повітрі) немає", - цитує Аксьонова провладний кримський сайт Кримінформ.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року з'явилася інформація про те, що з хімзаводу через спеку почали випаровуватися шкідливі речовини. Прикордонники Херсонського загону виявили перевищений вміст хімічних речовин у повітрі.

Окупаційна влада Криму оголосила, що завод "Кримський титан" буде зупинено на два тижні. Дітей дошкільного та шкільного віку масово вивозять із міста.

Президент України Петро Порошенко запросив дітей з Армянська оздоровитися в Херсонській області. Водночас за даними Херсонської ОДА, залежно від вітру 6 сіл на Херсонщині потрапляють до зони дії викидів із заводу "Титан". Станом на 11 вересня через викиди з "Титана" з півдня Херсонщини евакуйовано 405 дітей.

Режим НС в Армянську і прилеглих селах було знято 23 вересня. Слідчі порушили кримінальну справу про порушення правил поводження з екологічно небезпечними речовинами та відходами.

Завод "Кримський титан" почав роботу ще в 1971 році, а на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Groop DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану - речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічної промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.

У 2014 році, після окупації Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Group DF передала ПрАТ "Кримський титан" російському дочірньому підприємству ТОВ "Титанові інвестиції". У 2015 році ПрАТ "Кримський титан" був перейменований в "Юкрейніан кемікал Продактс".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики