Цензор.НЕТ

20.06.19 19:47

ПЦУ не відлучатиме Філарета від церкви, - Євстратій

Православна церква України не буде відлучати почесного патріарха Філарета від церкви, заявив сьогодні під час брифінгу для журналістів архієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря), коментуючи скликані Філаретом збори і зроблені на них заяви.

ПЦУ не відлучатиме Філарета від церкви, - Євстратій

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Я розумію, щоб всім хотілося б різких заяв, а ще щоб за бороди почали один одного тягати", - підкреслив він.

За словами архієпископа Євстратія, ПЦУ показала свою єдність.

"Ми ж не робимо жодних дій щодо митрополита [Української православної церкви Московського патріархату] Онуфрія чи патріарха Російської православної церкви Кирила. Ми до них не маємо стосунку", - зазначив священнослужитель.

Він висловив думку, що від Вселенського патріархату теж не буде різких дій.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії з участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Водночас у травні 2019 року патріарх Філарет заявив про намір відновити УПЦ КП та очолити її замість Епіфанія. У відповідь митрополит Епіфаній заявив: "Повернення української церкви до "Київського патріархату" означає втрату Томосу". У відповідь Філарет заявив: "Київський патріархат не ліквідовано, об'єднавчий собор у Софії не був українським". Також він закликав Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди і пообіцяв боротися за церкву, "незалежну від Москви та Константинополя". Тим часом Епіфаній заявив: "Розколу в ПЦУ немає і не буде". У відповідь Філарет заявив, що предстоятель ПЦУ Епіфаній угодний Москві, а також, що президент Петро Порошенко і митрополит Епіфаній обдурили його, порушивши домовленості між ними під час Об'єднавчого собору: "Якби знав, що буде так, я б не висував Епіфанія на соборі".

20 червня почесний патріарх Філарет провів у Володимирському соборі збори, які він називає "Помісним собором Української православної церкви Київського патріархату". Його учасники скасували постанову архієрейського собору 15 грудня 2018 року про ліквідацію УПЦ-КП.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики