Цензор.НЕТ

24.06.19 11:04

Київський бронетанковий завод купив власні запчастини за 9,14 млн грн, - "Наші гроші"

Державне бюро розслідувань підозрює посадових осіб ДП "Київський бронетанковий завод" у привласненні коштів через угоду з ТОВ "Торговий дім "Партсет" щодо ремонту та закупівлі деталей до бронетранспортерів на суму 9,14 млн грн.

Київський бронетанковий завод купив власні запчастини за 9,14 млн грн, - "Наші гроші"

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Наші гроші", про це йдеться в постанові Печерського райсуду Києва, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження № 62019000000000537, відкритого в квітні 2019 року.

Слідство встановило, що в рамках оборонного замовлення Міністерство оборони уклало з "КБТЗ" угоду на постачання армії бронетранспортерів БТР-3ДА. Для цього, на початку липня 2018 року завод уклав договір підряду з "Торговий дім "Партсет". На його виконання під виглядом стендових випробувань було проведено ремонт та косметичне відновлення 35-ти колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів, які вже були у використанні.

Через чотири тижні "КБТЗ" підписав "Торговий дім "Партсет" тепер вже договір поставки комплектуючих до БТР-3ДА на загальну суму 9,14 млн грн. На виконання договору фірма поставила під виглядом нових запчастини та комплектуючі, які були відновлені перед тим на території київського заводу. А саме – 35 колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів.

Слідство стверджує, що крім того, що комплектуючі вже були в використанні, вони ще й не відповідали технічним вимогам та були поставлені по завищеним цінам.

Для переведення грошей в готівку "Торговий дім "Партсет" відобразило податковій звітності придбання товарів у підприємств з ознаками "транзитності", а саме: ТОВ "ЛКО Груп", ТОВ "Кауса", ТОВ "Дебат", ТОВ "Скрол буд".

В суді слідчий клопотав про доступ до банківських рахунків "ТД "Партсет" в АТ "Райффайзент Банк Аваль" у Києві, і суд це клопотання задовольнив.

З іншої ухвали Печерського райсуду Києва відомо, що 6 червня ДБР провело обшуки "КБТЗ", де знайшла частину комплектуючих, які були закуплені по контракту з "ТД "Партсет". Нині це обладнання заарештоване.

"ТД "Партсет" було зареєстроване в Києві в 2015 році як ТОВ "Оптімалбуд". Теперішню назву фірма отримала за два місяці до угод з київським оборонним підприємством. Тоді ж її власником став Борис Рожановський, але через декілька тижні фірму переписали на нинішнього її власника та директора Івана Николенка, який прописаний в столичному гуртожитку.

З листопада 2015 року керує "КБТЗ" Вадим Шкавро, який раніше вже очолював завод в 2011-2013 роках. За 2018 рік він задекларував 1,03 млн грн. зарплатні, готівкою зберігає $30 тис. Також Шкавро задекларував, що позичив у Володимира Махна $150 тис.

В листопаді 2016 року Національне антикорупційне бюро України відкрилокримінальне провадження за підозрою, "КБТЗ" закупило для виготовлення корпусів бронетранспортерів БТР-3ДА сталь низької якості, за яку було сплачено ТОВ "Альфа Техно Імпорт" 57,1 млн грн. Але після жовтня 2017 року судовий реєстр не містить жодної згадки про дії НАБУ в цій справі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики