Цензор.НЕТ

24.06.19 13:28

Влада Грузії погодилася на вибори за пропорційною системою за нульового прохідного бар'єру в 2020 році

Правляча партія "Грузинська мрія" пішла назустріч вимогам опозиції і заявила про намір провести вибори в парламент Грузії в 2020 році за пропорційною системою.

Влада Грузії погодилася на вибори за пропорційною системою за нульового прохідного бар'єру в 2020 році

"Вибори відбудуться за нульового прохідного бар'єру. Це означає, що в парламенті будуть представлені практично всі партії, яких підтримують виборці", - оголосив у понеділок лідер "Грузинської мрії" Бідзіна Іванішвілі рішення політради партії, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Іванішвілі визнав, що грузинська громадськість вимагає змін.

"За вимогами громадськості обов'язково будуть правові результати. Мають бути покарані ті, хто організував масове насильство, і ті, хто перевищив силу", - сказав лідер "Грузинської мрії".

Нагадаємо, масштабні протестні акції в Тбілісі спричинені візитом до Грузії російської делегації на чолі з депутатом Держдуми РФ, членом партії КПРФ Сергієм Гавриловим, який публічно підтримує незалежність грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії.

Делегація приїхала на 26-ту генеральну сесію Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП), перше засідання якої було в стінах парламенту. Гаврилов, який є президентом МАП, 20 червня відкрив засідання, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії, і звернувся до учасників-делегатів з 25 країн, російською мовою. Це викликало протест як найбільших опозиційних партій Грузії, так і тисяч громадян, які підтримують прозахідний курс країни.

Після першої акції, що завершилася затриманням 305 демонстрантів і госпіталізацією понад 200 осіб, які постраждали під час розгону, влада погодилася виконати одну з вимог протестувальників. Вдень 21 червня "Грузинська мрія" оголосила про відставку голови парламенту Іраклія Кобахідзе. Слідом за ним від депутатського мандата відмовився представник "Грузинської мрії" Закарія Куцнашвілі, який відповідав за організацію сесії Генасамблеї МАП.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики