Цензор.НЕТ

24.06.19 22:40

У Грузії тривають протести, хоча влада пообіцяла змінити систему виборів до парламенту. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Правляча партія Грузії погодилася піти на поступки учасникам протестів і змінити систему виборів до парламенту, але протестувальники вимагають виконання всіх вимог.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Sputnik-Georgiaa, біля парламенту Грузії тривають протести.

"Частину вимог вже виконано, проте не виконали головного - відставки міністра внутрішніх справ Георгія Гахарію і звільнення затриманих на акції. Тому акція триватиме доти, доки наші вимоги не будуть задоволені", - заявляють учасники акції.

У Грузії тривають протести, хоча влада пообіцяла змінити систему виборів до парламенту 02
У Грузії тривають протести, хоча влада пообіцяла змінити систему виборів до парламенту 03

Нагадаємо, масштабні протестні акції в Тбілісі спричинені візитом до Грузії російської делегації на чолі з депутатом Держдуми РФ, членом партії КПРФ Сергієм Гавриловим, який публічно підтримує незалежність грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії.

Делегація приїхала на 26-ту генеральну сесію Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП), перше засідання якої було в стінах парламенту. Гаврилов, який є президентом МАП, 20 червня відкрив засідання, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії, і звернувся до учасників-делегатів з 25 країн, російською мовою. Це викликало протест як найбільших опозиційних партій Грузії, так і тисяч громадян, які підтримують прозахідний курс країни.

Після першої акції, що завершилася затриманням 305 демонстрантів і госпіталізацією понад 200 осіб, які постраждали під час розгону, влада погодилася виконати одну з вимог протестувальників. Вдень 21 червня "Грузинська мрія" оголосила про відставку голови парламенту Іраклія Кобахідзе. Слідом за ним від депутатського мандата відмовився представник "Грузинської мрії" Закарія Куцнашвілі, який відповідав за організацію сесії Генасамблеї МАП.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики