Цензор.НЕТ

24.07.19 14:37

Українські військовополонені моряки почали ознайомлення з матеріалами справи. Це може тривати 2-3 місяці, - Полозов

Українські військовополонені моряки почали 23 липня ознайомлення з матеріалами інкримінованої їм кримінальної справи.

Українські військовополонені моряки почали ознайомлення з матеріалами справи. Це може тривати 2-3 місяці, - Полозов

Про це повідомив координатор команди захисту українських військових моряків, адвокат Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"Вчора слідство ФСБ закінчило процедуру повідомлення військовополоненим морякам та їхнім адвокатам про закінчення попереднього розслідування... З учорашнього дня ми перейшли до наступної стадії - ознайомлення з матеріалами кримінальної справи", - розповів Полозов.

За його словами, з урахуванням кількості моряків і обсягу кримінальної справи стадія ознайомлення з матеріалами може тривати 2-3 місяці. "Після чого слідством буде складено обвинувальний висновок, який спочатку буде направлено прокурору, а після затвердження ним - до суду", - розповів Полозов.

Українські військовополонені моряки почали ознайомлення з матеріалами справи. Це може тривати 2-3 місяці, - Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

9 липня 2019 року російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам. 15 липня їх включили в список обміну полоненими. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив утримання під вартою всім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики