Цензор.НЕТ

25.07.19 17:08

У Росії запевняють, що їхні моряки із затриманого військовою прокуратурою в Україні танкера вже прямують додому

Російські моряки з танкера, затриманого військовою прокуратурою і Службою безпеки України в порту Ізмаїл, перебувають у безпеці і прямують додому, заявив представник компанії-судновласника "Альтомар Шиппінг".

У Росії запевняють, що їхні моряки із затриманого військовою прокуратурою в Україні танкера вже прямують додому

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на російське видання "Ведомости". За даними російських ЗМІ, представник компанії-судновласника підтвердив, що танкер Nika Spirit належить компанії. Він також уточнив, що танкер купили цієї зими, вже після захоплення в полон українських моряків у Керченській протоці.

Посольство Росії в Україні не змогло підтвердити цю інформацію. "Посольство і консульство в Одесі з'ясовують всі обставини і шукають шляхи вирішення", - сказав представник посольства.

Як повідомив конкурсний керуючий "Волго-Донського суднового агентства" (ВДСА), яке перебуває в стадії ліквідації, Андрій Медведєв, російський танкер Nika Spirit раніше мав назву Neyma, він був проданий ВДСА компанії "Альтомар Шиппінг" з Геленджика.

Як повідомлялося раніше, Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали в Ізмаїлі російський танкер NEYMA, який блокував малі броньовані артилерійські кораблі "Нікополь", "Бердянськ" і буксир "Яни Капу" Військово-морських сил Збройних сил України в Керченській протоці. Готують клопотання до суду про його арешт.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

9 липня 2019 року російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам. 15 липня їх включили в список обміну полоненими. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив утримання під вартою всім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики