Цензор.НЕТ

25.07.19 20:14

Російські силовики проводять обшуки в офісі компанії, танкер якої сьогодні затримала СБУ

За словами джерел, силовики хочуть з'ясувати "причини відправки танкера в Україну".

Російські силовики проводять обшуки в офісі компанії, танкер якої сьогодні затримала СБУ

Правоохоронні органи РФ проводять у Геленджику обшуки в офісі компанії "Фос шипінг менеджмент", танкер якої був затриманий в Україні. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням російське державне інформагентство ТАСС.

"До нас прибули представники правоохоронних органів, вони у нас", - заявляє представник компанії-власника судна.

Своєю чергою джерело в силових структурах Краснодарського краю підтвердило проведення оперативних заходів в офісі судновласника, зазначивши, що встановлюються "причини відправки танкера в Україну".

Як повідомлялося раніше, Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали в Ізмаїлі російський танкер NEYMA, який блокував малі броньовані артилерійські кораблі "Нікополь", "Бердянськ" і буксир "Яни Капу" Військово-морських сил Збройних сил України в Керченській протоці. Готують клопотання до суду про його арешт.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

9 липня 2019 року російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам. 15 липня їх включили в список обміну полоненими. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив утримання під вартою всім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики