Цензор.НЕТ

26.07.19 11:47

Нардеп Зубик не задекларував 150,5 млн грн, а Войціцька - 45,5 млн грн. Матеріали передано в НАБУ, - НАЗК

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) виявило в деклараціях двох народних депутатів недостовірні відомості на загальну суму понад 196 млн грн.

Нардеп Зубик не задекларував 150,5 млн грн, а Войціцька - 45,5 млн грн. Матеріали передано в НАБУ, - НАЗК

Про це повідомляє пресслужба НАЗК, передає Цензор.НЕТ.

"Народний депутат Вікторія Войціцька ("Самопоміч"), подаючи декларацію за 2017 р., не задекларувала свій автомобіль і земельну ділянку чоловіка, а також недостовірно вказала суму отриманих дивідендів та засобів на банківських рахунках.

Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації народного депутата за 2017 р. становить понад 45,5 млн грн", - йдеться в повідомленні.

"Народний депутат Володимир Зубик ("Відродження"), подаючи декларацію за 2017 року, не задекларував отриманий ним дохід у вигляді страхових виплат і зазначив недостовірні відомості про отриманий ним дохід у вигляді інвестиційного прибутку від продажу цінних паперів і надання майна в оренду. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2017 р. становить понад 150,5 млн грн", - розповіли в НАЗК.

Про виявлені правопорушення депутатів Національне агентство повідомило в Національне антикорупційне бюро, направивши обґрунтовані висновки.

Згідно з коментарями юридичної служби народного депутата Володимира Зубика, ця інформація є недостовірною та передчасною, в зв’язку з тим, що особа, яка здійснювала перевірку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, не враховуючи докази та пояснення, що були надані суб’єктом декларування, зробила довільні висновки, які не ґрунтуються на нормах чинного законодавства України.

Сума інвестиційного прибутку була відображена суб’єктом декларування вірно та відповідає дійсності, що підтверджується податковим агентом, сумою сплаченого податку на доходи фізичної особи і військового збору та податковою декларацією про майновий стан і доходи за 2017 рік, що була подана до податкового органу

Саме відсутність чітких правил визначення доходів від продажу цінних паперів в урозумінні НАЗК призвело до виникнення розбіжностей в декларації, та за вищенаведених обставин такі розбіжності жодним чином не свідчать про декларування недостовірних даних.

​Не погодившись з висновками перевірки, в зв’язку з порушенням його прав та законних інтересів, суб’єкт декларування звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва за оскарженням рішення НАЗК про результати перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики