Цензор.НЕТ

30.07.19 15:07

Балух у листі активістці засудив кремлівський режим, що нав'язує йому громадянство РФ

Український політв'язень Володимир Балух у листі українській активістці в Латвії Тетяні Лазде розповів про свій психологічний стан і засудив кремлівський режим, що нав'язує йому російське громадянство.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, копію листа Балуха латвійська активістка передала "Укрінформу".

"Змушений зізнатися, що формулювати думки мені зараз вдається насилу. Муторне почуття тривоги і безперервної туги за Мамою і рідними зараз густо розбавлені злістю на безсилля, яка роз’їдає свідомість, [неможливість] оперативно і ефективно протистояти цинізму системи режиму, що уявив себе правомочним, відібравши у людини паспорт його рідної країни, пишномовно жалувати йому громадянство у своєму заповіднику оксюморона", - повідомив Балух.

Балух у листі активістці засудив кремлівський режим, що навязує йому громадянство РФ 01

Про свій стан фізичного здоров'я після виходу з тривалого голодування український політв'язень не пише.

Балух також дякує Лазде за її роль в тому, що українські активістки зробили йому дві вишиванки замість відібраних в ув'язненні, а також просив передати низький уклін українським майстриням, які зробили це.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю "Верховний суд" окупованого Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ.

25 січня підконтрольний Росії "Керченський міський суд" відмовив українському активісту Володимиру Балуху в умовно-достроковому звільненні.

Український політв'язень Володимир Балух з 29 березня 2019 року перебуває в ІК-4 г.Торжок Тверської області (ФКУ ІК-4 УФСІН Росії у Тверській області). Володимир Балух своєї згоди на переведення в РФ не давав. Кримська правозахисна група заявила, що етапування Володимира Балуха в РФ порушує ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики