Цензор.НЕТ

30.07.19 23:43

Комітет кредиторів зобов'язав "Центренерго" погоджувати всі суттєві угоди

Комітет кредиторів енергогенеруючої компанії "Центренерго" на своєму сьогоднішньому засіданні погодив на посаду керівника санацією підприємства нині чинного арбітражного керуючого Євгена Луговського, а також зобов'язав погоджувати з комітетом усі суттєві угоди.

Комітет кредиторів зобов'язав "Центренерго" погоджувати всі суттєві угоди

Про це Українським Новинам повідомив один з учасників засідання, наголосивши, що однією з причин введених обмежень послужила отримана інформація про катастрофічний фінансово-господарський стан підприємства, інформує Цензор.НЕТ.

Прибулі на засідання три представники Фонду державного майна клопотали про перенесення засідання. У чому більшістю голосів їм було відмовлено.

У підсумку було ухвалено рішення, що пропонують арбітражному керуючому узгоджувати укладання всіх угод з комітетом кредиторів, оскільки за фактами вже існуючих кримінальних проваджень про розкрадання коштів державної компанії на суму майже в $700 мільйонів порушено низку кримінальних справ.

Під час засідання кредитори зазначили, що явно прибуткова компанія "Центренерго", отримувала доходи за формулою тарифоутворення "Роттердам+" і в 2017 році відобразила в офіційній звітності чистий прибуток у сумі 2,6 млрд грн, останнім часом демонструє щомісячні збитки в сотні мільйонів. Станом на 01.07.2019 сума збитків становила 1,2 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, Комітет кредиторів енергогенеруючої компанії "Центренерго" наприкінці травня вирішив почати санацію підприємства. Один із кредиторів заявив під час засідання, що в нього є інформація про розкрадання на підприємстві.

У травні спеціалізована антикорупційна прокуратура почала розслідувати можливу причетність колишнього Президента Петра Порошенка до корупції в енергогенеруючій компанії "Центренерго" за зверненням ексдепутата Верховної Ради Дмитра Крючкова.

У заяві зазначалося, що посадові особи і члени спостережної ради "Центренерго" спільно з посадовими особами ФДМ і низкою посадових осіб органів держвлади, використовуючи свої службові повноваження і статус, розподілили ключові посади в органах правління і спостережної ради "Центренерго" з метою розкрадання коштів компанії, контрольний пакет акцій якої належить державі.

Заявник стверджував, що дії зазначеної групи осіб координувалися депутатом Верховної Ради, першим заступником голови фракції "Блок Петра Порошенка" Ігорем Кононенком та колишнім Президентом Петром Порошенком.

Також посадові особи "Центренерго" підозрюються в закупівлі вугілля за завищеною вартістю, в тому числі використовуючи фіктивні підприємства.

Захист Порошенка зі свого боку вимагав відкрити справу проти Крючкова за завідомо неправдиве повідомлення про злочин.

У 2018 році порівняно з 2017 роком компанія, за попередніми даними, скоротила чистий прибуток у 3,8 раза, або на 1,392 млрд гривень, до 499,127 млн ​​гривень.

До складу "Центренерго" входять 3 ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область), сумарна проєктна потужність яких становить 7660 МВт, це близько 14% від загальної встановленої потужності України.

78,289% акцій компанії належить державі в особі Фонду державного майна.

Публічне акціонерне товариство "Центренерго" є одним з найбільших підприємств електроенергетичної галузі країни і єдиною в Україні державною енергогенеруючою компанією. У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка компанії становить близько 8%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики